Juventus goni Milan, Ronaldo dogonił „Ibrę”

Juventus wraca na zwycięską ścieżkę. Po remisie z Lazio „Bianconeri” podejmowali na własnym obiekcie Cagliari, które pokonali 2:0. Dublet skompletował Cristiano Ronaldo.

CRISTANO VS ZLATAN

Cristiano Ronaldo w meczu z Cagliari z pewnością z tyłu głowy miał informację o tym, że potrzebuje dwóch bramek, by dogonić lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców – Zlatana Ibrahimovicia. Portugalczyk szybko wziął się do pracy, a okazji na bramki nie brakowało. Były zawodnik Realu Madryt otworzył wynik spotkania w 38. minucie, dając „Starej Damie” prowadzenie i przynosząc wymierny skutek podejmowanych od początku spotkania prób ofensywnych. Już po czterech minutach Portugalczyk skompletował dublet i zrównał się ze Szwedem pod względem zdobytych w tym sezonie goli, a Juventus utrzymał do końca meczu dwubramkowe prowadzenie. Między słupkami niewiele pracy miał Gianluigi Buffon, a gospodarze utrzymali czyste konto.

JUVENTUS WCIĄŻ ZA PLECAMI MILANU

Po zwycięstwie nad Cagliari Juventus zbliżył się na jedno oczko do Milanu, jednak „Rossoneri” mają przed sobą jeszcze dziś mecz w Serie A przeciwko Napoli. Jeśli ekipa „Ibry” zwycięży, oddali się ponownie na dystans czterech punktów od „Starej Damy”.