Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na Holandię i BiH

Redakcja

25 sierpnia 2020

Polska kibice

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na mecze reprezentacji Polski z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Obyło się bez większych zaskoczeń.

JERZY BRZĘCZEK PRZYGLĄDA SIĘ NOWYM GRACZOM

Sporym osłabieniem dla naszej drużyny narodowej będzie brak Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski zasłużył jednak na odpoczynek po ciężkim sezonie, który został zwieńczony zdobyciem Ligi Mistrzów. Wśród powołanych napastników znaleźli się za to Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i Adam Buksa.

Jeśli chodzi o pomocników, to cieszy powołanie dla Jakuba Modera. Zawodnik Lecha Poznań w końcówce poprzedniego sezonu spisywał się fenomenalnie, dzięki czemu Jerzy Brzęczek zwrócił na niego uwagę.

Szansę na debiut mają także Sebastian Walukiewicz oraz Michał Karbownik. Powiało świeżością, ale nic w tym dziwnego – selekcjoner szkielet zespołu już ma, ale musi regularnie przyglądać się nowym, wyróżniającym się zawodnikom, bo najbliższa duża impreza dopiero za niecały rok. Mowa rzecz jasna o Mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2021 roku.

KADRA REPREZENTACJI POLSKI NA NAJBLIŻSZE ZGRUPOWANIE:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Adam Buksa, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Autor tekstu

Najnowsze wpisy