Pobierz aplikację betfan na telefon
Jach zagra w Eredivisie. Kolejne wypożyczenie

Jarosław Jach, którego w ubiegłym sezonie oglądaliśmy w barwach Rakowa Częstochowa, przenosi się do ligi holenderskiej. Crystal Palace wypożyczyło polskiego obrońcę do Fortuny Sittard.

KIERUNEK HOLANDIA

To już czwarte wypożyczenie Polaka, odkąd przybył na Wyspy. Najpierw zaliczył on Turcję, potem trafił do Tiraspolu, a w ubiegłym sezonie wrócił do Ekstraklasy. Teraz 26-latek trafi do Fortuny Sittard, klubu najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii walczącego o utrzymanie w lidze. „Silny, kompletny, z cechami lidera” – tak zachwalał Polaka dyrektor techniczny nowego klubu, mówiąc, że poszukiwali gracza właśnie o takiej charakterystyce. Jach został wypożyczony do końca trwającego sezonu. Wtedy też wygasa jego kontrakt z klubem z Londynu. Przyszłość Polaka jest na ten moment niejasna.

KIEDY JACH ZAGRA W PREMIER LEAGUE?

26-latek jest zawodnikiem Crystal Palace od 2018 roku, jednak do tej pory nie udało mu się zadebiutować w Premier League. Problem z regularną grą występował nawet w przypadku meczów rezerw. Szkoleniowiec zespołu, Roy Hodgson, skorzystał z usług Jacha tylko w Pucharze Ligi. Niestety nic nie wskazuje na to, że ktokolwiek w klubie liczy jeszcze na Polaka i wiąże z nim poważniejsze plany. Teraz skupi się on na grze w Eredivisie. Ma przed sobą trudne zadanie, bo po kilku pierwszych kolejkach Fortuna Sittard otwiera strefę spadkową z jednym „oczkiem” na koncie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!