Pobierz aplikację betfan na telefon
Włoszczkowska i Korzeniowski chorążymi reprezentacji Polski

Polski Komitet Olimpijski poinformował, że chorążymi reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich będą Maja Włoszczkowska i Paweł Korzeniowski.

Pierwsza taka sytuacja w historii

Jeszcze nigdy w historii reprezentacji Polski chorążymi nie były dwie osoby. Na parę damsko-męską zdecydowało się wiele reprezentacji i głównie takie będziemy oglądać podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Uroczyste wydarzenie zaplanowane jest na piątek – 23 lipca. Maja Włoszczkowska uprawia kolarstwo górskie, natomiast Paweł Korzeniowski pływanie. Na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich chorążym był piłkarz ręczny – Karol Bielecki.

Maja Włoszczkowska

Maja Włoszczkowska ma 38 lat. Będzie trzecią kobietą, która poniesie polską flagę podczas Igrzysk Olimpijskich. Nasza kolarka ma na swoim koncie wiele sukcesów, także tych olimpijskich. Jest dwukrotną srebrną medalistką, a tytuły te zdobywała w Pekinie oraz Rio de Janeiro. Będzie to dla niej czwarta olimpiada. Debiutowała w Atenach, a w Londynie nie wystąpiła z powodu kontuzji. W swoim dorobku ma także 10 medali mistrzostw świata.

Paweł Korzeniowski

Dla Pawła Korzeniowskiego są to już piąte Igrzyska Olimpijskie, jest zatem pierwszym polskim pływakiem z takim doświadczeniem na olimpiadzie. Niestety jeszcze nigdy podczas tak ważnych zawodów nie zdobył medalu. Bardzo blisko było w Atenach, ale zajął czwarte miejsce na 200 metrów stylem motylkowym. Ma na swoim koncie pięć medali Mistrzostw Świata, z czego dwa były zdobyte w rywalizacji na krótkim basenie.

Harmonogram Igrzysk Olimpijskich w Tokio:

 

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!