Pobierz aplikację betfan na telefon
Ile kosztowało przełożenie Igrzysk Olimpijskich?

Organizacja tak wielkiej imprezy jak Igrzyska Olimpijskie jest drogim przedsięwzięciem. Ile zatem kosztowało przełożenie olimpiady?

Igrzyska Olimpijskie: ile kosztują?

Początkowo organizatorzy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio zamierzali wydać około 1,35 tryliarda jenów, czyli około 7,3 miliarda dolarów. Na tę kwotę złożyło się 597 miliardów jenów od Tokio, 603 miliardy od komitetu organizacyjnego, 150 miliardów od rządu centralnego oraz wsparcie inwestorów szacowane na kwotę 348 miliardów jenów. Nie był to jednak rzeczywisty koszt organizacji olimpiady, ponieważ później został znacznie zwiększony. Wynosił aż 12,6 miliarda dolarów. Okazało się, że nie jest to rzeczywista suma, gdyż niektóre koszty zostały pominięte i ostatecznie oszacowano, że organizacja igrzysk pochłonie od 26 do 28 milionów dolarów.

Igrzyska Olimpijskie: ile kosztowało przełożenie?

Na przełożeniu Igrzysk Olimpijskich stracił każdy. Kibicom przepadły noclegi oraz loty, stracili też organizatorzy, japońska turystyka, a także prywatni inwestorzy. Trudno oszacować ile pieniędzy stracono na przełożeniu igrzysk. Zdania są tu mocno podzielone. Forbes spekulował, że w grę wchodzi kwota opiewająca na minimum 2,7 miliardów dolarów, natomiast wyliczenia uniwersytetu Kansai wskazują na aż 5,8 miliarda dolarów. Na tę sumę miały złożyć się dodatkowe przygotowania organizatorów, utrata przewidywanego wzrostu gospodarczego, a także zarządzanie obiektami.

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!