IO: co nowego zobaczymy na igrzyskach?

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami. Wśród 37 dyscyplin pojawią się cztery, które zadebiutują na tej imprezie. Są nimi karate, surfing, wspinaczka sportowa oraz skateboarding.

IO: Nowe dyscypliny – Karate

Rywalizacja w Karate odbędzie się się w 8 konkurencjach:  kata indywidualnym kobiet i mężczyzn oraz konkurencjach kumite kobiet i mężczyzn, gdzie wyróżnionych zostało sześć kategorii wagowych. W każdej z tych konkurencji będziemy mogli oglądać 10 najlepszych zawodników na całym świecie, którzy wcześniej musieli przebrnąć przez kwalifikację. W każdej konkurencji wystąpi 10 najlepszych zawodników z całego świata, którzy zakwalifikują się do udziału w tej najważniejszej dla każdego sportowca imprezie.

Konkurencje Katare na Igrzyskach Olimpijskich:
– kumite kobiet: -55 kg, -61 kg, +61 kg
– kumite mężczyzn: -67 kg, -75 kg, +75 kg
– kata kobiet
– kata mężczyzn

IO: Nowe dyscypliny – Surfing

W trakcie zawodów surfingowych rozgrywane są tak zwane heaty – czyli przejazdy w trakcie których grupa zawodników „łapie” fale. Rywalizację oceniają sędziowie, a do punktacji zaliczane są dwa najlepsze przejazdy, jakie udało się wykonać. Ocenie podlegają między innymi wysokość fal, długość przejazdu, a także stopień trudności wykonywanych tricków. W zawodach Pucharu Świata jeden lub dwóch najlepszych zawodników z danego heatu przechodzi do kolejnych rund, ćwierćfinału, półfinału i finału. Na igrzyskach liczba zawodników będzie jednak ograniczona do 20. Na Igrzyskach Olimpijskich zabraknie reprezentantów Polski w tej dyscyplinie.

IO:  Nowe dyscypliny – Wspinaczka sportowa

We wspinaczce sportowej będziemy mieli tylko jedną naszą reprezentantkę. Będzie to Aleksandra Mirosław. Mamy duże szanse na medal w tej dyscyplinie. Jest trzecia w światowym rankingu, a na swoim koncie ma między innymi Mistrzostwa Świata z 2018 i 2019 roku, a także Mistrzostwo Europy z 2019 roku. Na Igrzyskach Olimpijskich jedyną konkurencją będzie wspinaczka sportowa łączna. Więcej o wspinaczce sportowej dowiecie się z artykułu mojego redakcyjnego kolegi Tomka.

IO: Nowe dyscypliny – Skateboarding

Skateboarding na Igrzyskach Olimpijskich został podzielony na dwie konkurencji – street i park. Street jest imitacją warunków ulicznych. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji ponad dziesięć poręczy, funboxy oraz grindboxy. Będziemy świadkami szybkich i płynnych przejazdów. W przypadku parku będziemy mieli do czynienia z areną przypominającą skatepark, na której będą rampy oraz minirampy. Zawodnik nabiera prędkości i wykonuje różne tricki. Do Igrzysk Olimpijskich zakwalifikowała się jedna Polka – Amelia Bródka, która jest dwukrotnym mistrzem Europy. Wystąpi ona w kategorii park.

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan