IO 2020 Tokio: Kadra Polski

Już 23 lipca wystartują letnie igrzyska olimpijskie 2020 w Tokio. Jak będzie wyglądała kadra Polski na tą imprezę? 

IO 2020 Tokio – najważniejsza impreza czterolecia

Igrzyska olimpijskie są najważniejszym wydarzeniem sportowym czterolecia. Podczas trwania rywalizacja będzie się toczyła w aż 339 konkurencjach. Reprezentanci Polski jak dotąd wywalczyli sobie prawo startu w 138 konkurencjach, jednak kwalifikacje olimpijski wciąż trwają. Ilu Polaków ostatecznie zobaczymy na IO w Tokio? Ta liczba wyniesie 215, czyli będzie bardzo zbliżona do igrzysk olimpijskich w Londynie, kiedy to wystąpiło 218 reprezentantów Polski.

Polska kadra na IO w Tokio

Czas na konkrety. Tak będzie prezentowała się kadra Polska na IO 2020 w Tokio:

Boks
-51 kg kobiet – Sandra Drabik
-69 kg kobiet – Karolina Koszewska
-75 kg kobiet – Elżbieta Wójcik
-63 kg mężczyzn – Damian Durkacz

Gimnastyka sportowa
wielobój kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
skok kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
równoważnia kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
ćwiczenia wolne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
poręcze asymetryczne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)

Golf
mężczyźni – Adrian Meronk

Jeździectwo
WKKW indywidualnie – Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda)
WKKW drużynowo – Polska (Spisak, Pawlak, Cybulska)
rezerwowi: Mateusz Kiempa (koń Libertina), Jan Kamiński (koń Jard)

Judo:
-52 kg kobiet – Agata Perenc
-57 kg kobiet – Julia Kowalczyk
-63 kg kobiet – Agata Ozdoba-Błach
-78 kg kobiet – Beata Pacut
-90 kg mężczyzn – Piotr Kuczera
+100 kg mężczyzn – Maciej Sarnacki

Kajakarstwo:
C1 kobiet (200 m) – Dorota Borowska
K1 kobiet (200 m) – Marta Walczykiewicz
K2 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska
K4 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska/Katarzyna Kołodziejczyk/ Helena Wiśniewska
C1 mężczyzn (1000 m) – Mateusz Kamiński
C2 mężczyzn (1000 m) – Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak
rezerwowa: Justyna Iskrzycka

Kajakarstwo górskie:
K1 kobiet – Klaudia Zwolińska
C1 kobiet – Aleksandra Stach
K1 mężczyzn – Krzysztof Majerczak
C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig

Kolarstwo szosowe:
jazda indywidualna na czas kobiet – Anna Plichta
wyścig ze startu wspólnego kobiet – Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta
jazda indywidualna na czas mężczyzn – Maciej Bodnar
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

Kolarstwo górskie:
wyścig indywidualny kobiet – Maja Włoszczowska
wyścig indywidualny mężczyzn – Bartłomiej Wawak

Kolarstwo torowe:
sprint indywidualny kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
sprint drużynowy kobiet –
Urszula Łoś, Marlena Karwacka
keirin kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
madison kobiet – Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik
omnium kobiet – Daria Pikulik
sprint ind. mężczyzn – 2 miejsca
sprint drużynowy mężczyzn –
Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski)
keirin mężczyzn – 2 miejsca
madison mężczyzn –
Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski
omnium mężczyzn – Szymon Sajnok

Koszykówka 3×3:
Turniej drużynowy – Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)

Lekkoatletyka:
100 m kobiet – Ewa Swoboda
400 m kobiet – 
Justyna Święty-ErseticIga Baumgart-WitanNatalia Kaczmarek
800 m kobiet – Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
1500 m kobiet – Martyna Galant
100 m ppł kobiet – Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
400 m ppł kobiet – Joanna Linkiewicz
300 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
400 m mężczyzn – Karol Zalewski
800 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
1500 m mężczyzn – 
Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
110 m ppł mężczyzn – Damian Czykier
maraton kobiet – Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło
maraton mężczyzn – Marcin ChabowskiAdam NowickiArkadiusz Gardzielewski
chód na 20 km mężczyzn – Łukasz Niedziałek
chód na 50 km mężczyzn – Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala
pchnięcie kulą kobiet – Paulina Guba, Klaudia Kardasz
rzut oszczepem kobiet – Maria Andrejczyk
rzut młotem kobiet – Joanna Fiodorow
Anita WłodarczykMalwina Kopron
pchnięcie kulą mężczyzn – Michał Haratyk
Konrad Bukowiecki
rzut dyskiem mężczyzn – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
rzut młotem mężczyzn – 
Paweł FajdekWojciech Nowicki
skok o tyczce mężczyzn – 
Piotr LisekPaweł Wojciechowski, Robert Sobera
skok wzwyż kobiet – Kamila Lićwinko
siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek
dziesięciobój mężczyzn – Paweł Wiesiołek
sztafeta 4×100 m kobiet – Polska (Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
sztafeta 4×400 m kobiet – Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)
sztafeta 4×00 m mężczyzn – Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)
sztafeta 4×400 m mieszana – Polska

Łucznictwo:
kobiety indywidualnie – Sylwia Zyzańska
mężczyźni indywidualnie – Sławomir Napłoszek
mikst –
Sylwia Zyzańska/Sławomir Napłoszek
Pięciobój nowoczesny:

kobiety indywidualnie – Anna Maliszewska
mężczyźni indywidualnie – Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak

Pływanie:
50 m st. dowolnym kobiet – Katarzyna Wasick
100 m st. dowolnym kobiet – Alicja Tchórz
200 m st. dowolnym kobiet – Aleksandra Polańska
100 m st. grzbietowym kobiet – Paulina Peda
200 m st. grzbietowym kobiet – Laura Bernat
100 m st. motylkowym kobiet – Paulina Peda
50 m st. dowolnym mężczyzn – Paweł Juraszek, Konrad Czerniak
100 m st. dowolnym mężczyzn – Jakub Kraska
100 m st. grzbietowym mężczyzn – Kacper Stokowski
200 m st. grzbietowym mężczyzn – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka
100 m st. motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski
200 m st. motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski
100 m st. klasycznym mężczyzn – Jan Kozakiewicz
sztafeta 4×100 m st. dowolnym kobiet – Polska (Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska)
sztafeta 4×100 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Jakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz)
sztafeta 4×200 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub)
sztafeta 4×100 m st. zmiennym mężczyzn – Polska (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska)
sztafeta mieszana 4×100 m st. zmiennym – Polska (Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Alicja Tchórz)

Podnoszenie ciężarów:
-53 kg kobiet – Joanna Łochowska
– 96 kg mężczyzn – Bartłomiej Adamus
– 109 kg mężczyzn – Arkadiusz Michalski

Siatkówka:
turniej mężczyzn – Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)

Siatkówka plażowa:
turniej mężczyzn – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding:
park kobiet – Amelia Brodka

Strzelectwo:
karabin trzy postawy 50 m kobiet – Aneta Stankiewicz
karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz
karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś
pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś
trap kobiet – Sandra Bernal
skeet kobiet – Aleksandra Jarmolińska

Szermierka:
szpada kobiet indywidualnie – Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga
szpada kobiet drużynowo – Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)
floret kobiet indywidualnie – Martyna Jelińska

Taekwondo:
-57 kg kobiet – Patrycja Adamkiewicz
+67 kg kobiet – Aleksandra Kowalczuk

Tenis:
singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette
singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz
debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska
debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot

Tenis stołowy:
kobiety indywidualnie – Li Qian, Natalia Partyka
kobiety drużynowo – Polska (Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor)

Wioślarstwo:
czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann
czwórka bez sternika kobiet – Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska
dwójka podwójna mężczyzn – Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski
dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski
czwórka podwójna mężczyzn – Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik
czwórka bez sternika mężczyzn – Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski

Wspinaczka:
kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław

Zapasy:
styl wolny kobiet -53kg – Roksana Zasina
styl wolny kobiet -57kg – Jowita Wrzesień
styl wolny kobiet -68kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus
styl klasyczny mężczyzn -97kg – Tadeusz Michalik
styl wolny mężczyzn -74kg – Kamil Rybicki
styl wolny mężczyzn -65 kg – Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo:
RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka
Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna
470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar
49er kobiet – Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda
RS:X mężczyzn – Piotr Myszka
49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński 

OBSTAW ILE MEDALI ZDOBĘDZIE POLSKA W TOKIO

Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio zostały przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa. Rozpoczną się 23 lipca, a zakończą się 8 sierpnia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.