Inter i Juventus wygrywają swoje mecze

Oprócz Ligi Mistrzów w środę odbyły się również dwa zaległe mecze Serie A. Inter zmierzył się z Sassuolo, natomiast Juventus podejmował Napoli.

• Inter na dobrej drodze po mistrzostwo
  • Juve wygrywa jeden z ważniejszych meczów w sezonie
  • Rywalizacja o TOP 4 i Ligę Mistrzów

Inter – Sassuolo (2:1)

Zmierzający po mistrzostwo Inter mierzył się z 9. w tabeli Sassuolo w ramach zaległego spotkania 28. kolejki Serie A. Nerazzurri byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i nie zawiedli. Już w 10. minucie Romelu Lukaku otworzył wynik spotkania. Ashley Young kapitalnie dośrodkował piłkę sprzed pola karnego na głowę Belga, a ten skierował ją prosto do bramki. Mediolańczycy podwyższyli rezultat w 67. minucie. Po wyprowadzonej kontrze bramkę zdobył Lautaro Martinez, natomiast asystę tym razem zaliczył Romelu Lukaku. Sassuolo próbowało odrabiać straty i w 85. minucie zdobyli bramkę kontaktową, jednak to było wszystko na co było stać podpiecznych Roberto De Zerbiego.

Juventus – Napoli (2:1)

Hitowe starcie na włoskim podwórku i bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Juve. Już w 13. minucie Cristiano Ronaldo strzałem z 10 metrów pewnie umieścił piłkę w siatce. Przebieg tego meczu łudząco przypomina spotkanie Interu, które odbywało się w tym samym czasie. Juventus podwyższył wynik na 2:0 w drugiej połowie po bramce Paulo Dybali, a Napoli zdołało odrobić stratę tylko jednego gola po bramce z rzutu karnego. 90 minut w barwach drużyny z Neapolu rozegrał Piotr Zieliński.

Zacięta walka o awans do Ligi Mistrzów

Na 9 kolejek przed końcem sezonu Inter ma już 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli AC Milanem. Wygląda na to, że Nerazzurri pewnie zmierzają po tytuł i nikt nie jest w stanie już ich zatrzymać. Ciekawa sytuacja za to tworzy się w walce o TOP 4. Przypomnijmy, że w Serie A pierwsze cztery miejsca dają awans bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Do końca sezonu pozostało jeszcze 9 kolejek, więc na miejscach 2-7 może jeszcze dojść do wielu zmian.