Indian Wells: Linette i Fręch w 2. rundzie

Turniej Indian Wells bardzo dobrze rozpoczął się dla polskich tenisistek. Magda Linette i Magdalena Fręch awansowały do drugiej rundy gry pojedynczej.

Indian Wells: Magda Linette wygrywa z Peterson w trzech setach

Magda Linette była minimalną faworytką w starciu z Rebeccą Peterson w pierwszej rundzie turnieju WTA Indian Wells. Polka zaprezentowała się z dobrej strony i pokonała Szwedkę w trzech setach.

Pierwszy set rozpoczął się kapitalnie dla Magdy. Już w pierwszym gemie przełamała swoją rywalkę, jednak Szwedka zdołała odrobić stratę i nawet wyjść na prowadzenie w późniejszej części seta. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:3 dla Rebecci Peterson. Linette musiała koniecznie wziąć się w garść, żeby nie odpaść już na pierwszym etapie turnieju.

Jak się okazało, Polka w drugim secie zdecydowanie zmieniła swoją grę i nastawienie. W pewnym momencie prowadziła już 5:0 w gemach, żeby ostatecznie wygrać drugą partię 6:3. Trzeci set również toczył się pod dyktando Magdy. Dużo uderzeń kończących, dobry serwis i relatywnie mała ilość błędów. Tak Linette awansowała do drugiej rundy Indian Wells.

Magda Linette – Rebecca Peterson 3:6, 6:3, 6:2

W drugiej rundzie Magda Linette zmierzy się z Victorią Azarenką. Spotkanie jest zaplanowane na piątek 8 października na godzinę 21:30.

OBSTAW MECZ LINETTE – AZARENKA W BETFAN

Indian Wells: Magdalena Fręch w drugiej rundzie!

Wspaniały dzień dla polskiego tenisa. Druga z Polek awansowała do drugiej rundy turnieju Indian Wells w Stanach Zjednoczonych. Magdalena Fręch pokonały pewnie, w dwóch setach Chinkę Saisai Zheng. Polka kapitalnie rozpoczęła spotkanie i przez cały pierwszy set totalnie dominowała na korcie, oddając swojej przeciwniczce tylko jednego gema. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak ostatecznie to Fręch dzięki przełamaniu na początku dowiozła wynik 6:4 do końca. Kapitalny występ Magdaleny i już po turnieju Indian Wells możemy spodziewać się historycznego awansu do TOP 100 rankingu WTA.

Magdalena Fręch – Saisai Zheng 6:1, 6:4

W drugiej rundzie Magdalena Fręch zmierzy się z Karoliną Pliskovą, która na turnieju Indian Wells jest rozstawiona z numerem 1. Trzeba przyznać, że Polkę czeka piekielnie trudne zadanie, jednak przy takiej dyspozycji, moim zdaniem jest w staniem powalczyć z Czeszką, a nawet urwać jej seta.

OBSTAW MECZ FRĘCH – PLISKOVA W BETFAN

Indian Wells: Do gry wkracza także Iga Świątek

W piątek 8 października swój mecz drugiej rundy rozegra również Iga Świątek. Najlepsza polska tenisistka zagra z Petrą Martić. Mecz jest zaplanowany na godzinę 20:00.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK – MARTIĆ W BETFAN

Transmisję meczów turnieju WTA Indian Wells możemy oglądać „na żywo” na antenach Canal + Sport.