Indian Wells: Hubert Hurkacz w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz pokonał Asłana Karacjewa i zagra w ćwierćfinale Indian Wells z Grigorem Dimitrovem. Porażkę w 1/8 finału niespodziewanie poniosła Iga Świątek.

Indian Wells: Udany rewanż Hurkacza! Karacjew pewnie ograny

Obawialiśmy się przed tym spotkaniem, ponieważ Karacjew pokonał Huberta Hurkacza praktycznie przed tygodniem w San Diego. Był to na pewno najbardziej wymagający przeciwnik, z jakimi Hubi mierzył się na turnieju Indian Wells. Hurkacz wygrywając w dwóch setach potwierdził, że jest w znakomitej dyspozycji i jest gotowy na starcia z najlepszymi tenisistami na całym świecie. Ale przejdźmy do samego przebiegu meczu.

W pierwszym gemie pierwszego seta to Karacjew miał break-pointa przy serwisie Polaka. Mecz zdecydowanie inaczej mógł się potoczyć, gdyby Hubi już na początku stracił własne podanie. Tak się jednak nie stało. Wrocławianin wybronił się z opresji, a trzy gemy później sam przełamał Rosjanina. W grze Hurkacza funkcjonowało praktycznie wszystko, od świetnego serwisu po wymiany z końcowej linii, czy też grę przy siatce. Efektem tego była wygrana Polaka w pierwszym secie tylko ze stratą jednego gema.

Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Decydujący okazał się siódmy gem, kiedy to Polak przełamał Rosjanina. Hurkacz utrzymał koncentrację i ostatecznie triumfował w drugiej partii 6:3.

Hubert Hurkacz – Asłan Karacjew 6:1, 6:3

Indian Wells: Hubert Hurkacz – Grigor Dimitrov w ćwierćfinale

Już w czwartek, 14 października zostaną rozegrane ćwierćfinały Indian Wells. Hurkacz zagra w nim z Grigorem Dimitrovem, czyli bułgarskim weteranem kortów. Dimitrov rozgrywa również kapitalny turniej. W poprzednich rundach pokonywał Opelkę, czy też Miedwiediewa, który był jednym z głównych faworytów do wygrania całej imprezy. Przed Hubertem Hurkaczem na pewno bardzo ciężki pojedynek, jednak na tym etapie nie ma już łatwych rywali, a mimo tego, to Polak jest minimalnym faworytem w tym starciu. Moim zdaniem kluczowe będzie utrzymywanie własnego podania. Jeżeli Hubi będzie dobrze serwował i cierpliwie czekał na szansę przy serwisie Bułgara, to bardzo prawdopodobne, że triumfuje i znajdzie się w półfinale tej prestiżowej imprezy. Mecz Hubert Hurkacz – Grigor Dimitrov jest zaplanowany na godzinę 21:30.

OBSTAW MECZ HURKACZ – DIMITROV W BETFAN

Indian Wells: Niespodziewana porażka Świątek z Ostapenko

Dzień przed triumfem Huberta, swój mecz w 1/8 finału Indian Wells rozgrywała Iga Świątek. Polka była zdecydowaną faworytką w meczu z Jeleną Ostapenko. Ciężko powiedzieć, czego zabrakło Idze. Może lepszej koncentracji, ponieważ Polka prowadziła w obu setach, które później ostatecznie przegrywała. Ostapenko zaprezentowała się naprawdę dobrze i potwierdziła tą dyspozycję, wygrywając kolejny mecz z Rogers i awansując do półfinału Indian Wells.