Indian Wells: Hurkacz przegrywa z Dimitrovem, ale będzie w TOP 10

Hubert Hurkacz przegrał po kapitalnym starciu z Grigorem Dimitrovem w ćwierćfinale Indian Wells. Mimo porażki, Polak w przyszłym tygodniu zadebiutuje w TOP 10 rankingu ATP.

Indian Wells: Fantastyczny mecz z Dimitrovem, jednak to Bułgar okazał się lepszy

Przed meczem ćwierćfinałowym było wiadomo, że będący w znakomitej formie Grigor Dimitrov będzie chyba najpoważniejszym rywalem Huberta Hurkacza w Indian Wells. Tak też się stało. Polak nie podołał zadaniu, jednak rozegrał fantastyczne spotkanie, które na pewno z przyjemnością się oglądało.

Pierwszy set to głównie dominacja serwujących. Mało punktów zostało wygranych przez returnujących. Hubert cierpliwie czekał na swoją szansę i doczekał się w ósmym gemie. Dimitrov miał lekki kryzys serwisowy, a Hubi znakomicie, agresywnie returnował serwis Bułgara. W efekcie czego w ósmym gemie byliśmy świadkami pierwszych break pointów dla Huberta Hurkacz oraz jednocześnie pierwszych w całym meczu. Wrocławianin wykorzystał trzeci break point i przełamał Grigora Dimitrova. W kolejnym gemie pewnie wygrał przy swoim serwisie, w efekcie czego Polak prowadził w setach jeden do zera.

Drugi set to już zupełnie inne oblicze tego meczu. Panowie już nie serwowali tak pewnie i byliśmy świadkami większej liczby break pointów i ostatecznie przełamań. Bułgar wyszedł na prowadzenie już na początku drugiej partii i szybko prowadził 2:0. Hubi wziął się jednak w garść i momentalnie odrobił stratę przełamania. Wynik remisowy utrzymywał się praktycznie do końca seta. Warto jednak zwrócić również uwagę na siódmy gem, gdzie Polak prowadził już 40:15 przy serwisie Dimitrova i był bardzo bliski przełamania i być może tym samym wygrania całego spotkania. Tak się jednak nie stało. Bułgar wybronił się dzięki fantastycznym akcjom. W dziesiątym gemie to Grigor dostał swoje szanse, przełamał Hurkacza i wygrał drugiego seta.

Trzeci i decydujący set rozpoczął się bardzo kiepsko dla Huberta Hurkacza. Polak w pewnym momencie przegrywał już 5:2, a Grigor Dimitrov popisywał się takimi zagraniami:

Hubi wrócił do meczu i zdołał odrobić stratę przełamania. O wszystkim miła zadecydować tie break trzeciego seta. Niestety, Dimitrov nie dał w nim większych szans wrocławianinowi, który też już wyraźnie był zmęczony intensywnością tego spotkania.

Hubert Hurkacz – Grigor Dimitrov 6:3, 4:6, 6:7 (2)

Hubert Hurkacz w przyszłym tygodniu w TOP 10 rankingu ATP

To już pewne. Po osiągnięciu ćwierćfinału w Indian Wells, Hubert Hurkacz zadebiutuje w najlepszej dziesiątce rankingu ATP. Będzie to drugi Polak w tej ścisłej światowej czołówce tenisa w historii po Wojciechu Fibaku. Czujemy na pewno niedosyt z powodu porażki Hubiego, jednak awans do TOP 10 to spore osiągnięcie.

Półfinały i finały Indian Wells zostaną rozegrane w piątek, sobotę i niedzielę. Śledźcie stronę sport.betfan, żeby być na bieżąco z informacjami.