Pobierz aplikację betfan na telefon
Ile zarobią piłkarze za Euro 2020?

Nie jest tajemnicą, że zarobki w piłce nożnej są bardzo wysokie. Główną tego przyczyną jest popularność tego sportu. Ile zarobią Polscy piłkarze za Euro 2020?

Euro 2020: ile zarobią federacje?

EUFA dla uczestników Mistrzostw Europy przygotowała do podziału aż 371 milionów euro. Każda z reprezentacji za zwycięstwo w meczu grupowym otrzyma aż 6,7 miliona złotych. Za awans do 1/8 finału poszczególna federacja piłkarska otrzyma 7,25 milionów złotych. Kwoty są zdecydowanie bardziej pokaźne w kolejnych fazach turnieju. Dostanie się do ćwierćfinału premiowane jest kwotą 10,5 miliona złotych, półfinał to 15 milionów złotych, a awans do finału to aż 22,5 miliona złotych.

Euro 2020: ile zarobią Polscy piłkarze?

Federacje otrzymały już część pieniędzy do podziału. Ile otrzymają z tego piłkarze? PZPN za otrzymane pieniądze najpierw pokryje koszty zgrupowań w Opalenicy oraz tych podczas Mistrzostw Europy. Od tej odliczonej kwoty Polscy reprezentanci otrzymają do podziału 1/4 pozostałej sumy. Za awans do ćwierćfinału dostaną 30%, do półfinału 35% a do finału aż 40%. Biało-Czerwoni mają swój system, dzięki któremu dzielą się pieniędzmi.  Jest to system punktowy. Piłkarze którzy grają od pierwszej minuty otrzymują trzy punkty, ci którzy wchodzą z ławki dwa, a rezerwowi jeden punkt. Na tej podstawie dzielą się uzyskaną kwotą.

Euro 2020: ile zarobią reprezentanci innych krajów?

Jeżeli Niemcy wygrają Mistrzostwa Europy, to każdy zawodnik otrzyma aż 400 tysięcy euro. Jest to o 50 000 więcej niż za Mistrzostwa Świata w 2018 i 100 000 euro więcej niż za Euro 2016. Piłkarze Anglii od stycznia 2020 roku otrzymują dokładnie 2 000 funtów za mecz, czyli dokładnie tyle ile dostają reprezentantki Synów Albionu. Przekazują ją na cele charytatywne. Zdecydowanie więcej dostają za nagrody, ale kwota na obecnych mistrzostwach jest nieznana.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem Mateusza Mikulaka na kanale NIE GRASZ NIE WYGRASZ, w którym omówił zarobki piłkarzy za Euro 2020.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!