Pobierz aplikację betfan na telefon
Ile zarabia Conor McGregor? Zarobki zawodnika UFC

Conor McGregor w 2021 roku stoczył tylko dwie walki. Obie z Dustinem Poirerem. Obie przegrał. Mimo to zarobił ponad 180 mln dolarów. To prawie tyle ile w ciągu 2018, 2019 i 2020 roku razem. Na czym więc Irlandczyk zbija fortunę?

Conor McGregor- zarobki

Conor McGregor to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników UFC i MMA w historii tego sportu. Przez długi czas był podwójnym mistrzem najlepszej organizacji na świecie i nokautował swoich kolejnych rywali. Swoją fortunę zbija jednak poza MMA. Zobacz wykaz zarobków Conora McGregora wg Forbesa:

2018: 99 milionów dolarów
2019: 47 milionów dolarów
2020 48 milionów dolarów
2021: 180 milionów dolarów

Na czym zarabia Conor McGregor?

Wyższa kwota w 2018 roku względem 2019 i 2020 roku spowodowany jest kasową walką w boksie, jaką stoczył z Floydem Mayweatherem Jr. za którą łącznie zgarnął 85 milionów. Pozostałe 14 milionów dostał w ramach umów reklamowych. Co roku dzięki umowie sponsorskiej z Reebokiem otrzymuje 5 milionów dolarów. Za walkę z Donaldem Cerronem, gdy wracał z emerytury zainkasował od UFC 30 milionów dolarów. Za pierwszą walkę z Poirerem w tym roku otrzymał 5 milionów plus trzy razy za % sprzedanych pay-per-view.

Mimo ogromnych pieniędzy od UFC i umów sponsorskich i tak Irlandczyk najwięcej zgarnia z własnej przedsiębiorczości. Jest on właścicielem firmy produkującej whisky o nazwie Proper Twelve. Tylko ze sprzedaży udziałów w tej firmie zarobił 150 milionów dolarów w 2021 roku.

UFC (za same walki, bez PPV i sponsorów): 25 milionów dolarów

Boks (za samą walkę, bez PPV i sponsorów): 30 milionów dolarów

Conor McGregor – Khabib Nurmagomiedow. Zarobki za walkę

Za najbardziej elektryzującą walkę w historii z Khabibem Nurmagomiedowem Conor zainkasował 3 miliony dolarów, kiedy Dagestańczyk dostał 2 miliony. Zaznaczyć jednak należy, że za tą walkę otrzymali do podziału 50 milionów dolarów z PPV. Po walce doszło do bójki zespołów obu zawodników. Khabib został ukarany grzywną pół miliona dolarów, a Conor 50 tysięcy dolarów.

Na czele listy Forbesa 2021

Conor McGregor zarabiając 180 milionów dolarów w 2021 roku znalazł się na pierwszym miejscu rankingu Forbesa ukazującym najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Majątek (a ang.: net worth) Irlandczyka jest wyceniany na łączną kwotę 200 milionów dolarów.

Zobacz także: Najlepiej zarabiający sportowcy na świecie

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!