Pobierz aplikację betfan na telefon
Ile Cristiano Ronaldo będzie zarabiał w United?

Kilka dni temu Cristiano Ronaldo porozumiał się co do transferu i opuścił Juventus, aby wrócić do Manchesteru United. Przyjrzyjmy się kontraktowi Portugalczyka i tego ile zarobi w Anglii.

Duża obniżka pensji

Według „La Gazetta dello Sport” Cristiano Ronaldo zarabiał w Juventusie 600 tys. euro tygodniowo. Wychodzi na to, że roczna pensja Portugalczyka wynosiła około 30 mln euro. Eksperci i dziennikarze sportowi z całego świata zajmujący się ujawnianiem zarobków piłkarzy co do jednego są zgodni. Cristiano Ronaldo w Manchesterze United będzie zarabiał mniej niż na Półwyspie Apenińskim.

Jak ustalił Fabrizio Romano, Portugalczyk będzie zarabiał w Czerwonych Diabłach 25 milionów funtów za sezon. Jest to niewiele mniej niż wynosiły jego zarobki w Starej Damie. Po przeliczeniu na Euro wychodziło około 29 mln. Jak łatwo policzyć ta pensja będzie w porównaniu do poprzedniego kontraktu niższa o około 45 tys. euro tygodniowo.

Cristiano Ronaldo będzie zarabiał 515 tys. euro więcej

Porównując dwa kontrakty CR7 z Manchesterem United. Ten sprzed kilkunastu lat i ten obecny. Portugalczyk będzie zarabiał więcej aż o około 515 tys. więcej względem np. 2004 roku. Podpisując nowy kontrakt CR7 wskakuje na pierwsze miejsce listy płac Manchesteru United, wyprzedzając tym samym Davida de Geę , który zarabia tygodniowo 375 tys. funtów.

Więcej o transferze Ronaldo, czy sytuacji Juventusu po transferze dowiesz się oglądając poniższy film na naszym kanale Youtube.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!