Pobierz aplikację betfan na telefon
II. liga polska: Walka o awans do I. ligi

W sobotę 5 czerwca rozpocznie się przedostatnia, 37. kolejka rozgrywek II. liga polska. O awans do pierwszej ligi walczy wciąż 8 drużyn. Bezpośredni awans zapewnił sobie już Górnik Polkowice. Wczoraj na naszej stronie powstał artykuł dotyczący walki o awans do Ekstraklasy. Oto zapowiedź meczów mających znaczenie w walce o awans.

II. liga polska: Błękitni Stargard vs. Garbarnia Kraków 05.06 (13:00)

37. kolejkę zaczniemy od starcia pomiędzy drużynami znajdującymi się na dwóch kompletnie odmiennych pozycjach w tabeli. Błękitni znajdują się w strefie spadkowej i tracą punkt do bezpiecznej strefy. Garbarnia za to traci punkt, ale do strefy barażowej dającej możliwość walki o awans do I. ligi. Krakowianie muszą wydostać się z dołka formy, jeśli chcą awansować wyżej, ponieważ w ostatnich 3 spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt. Spotkanie z klubem walczącym o utrzymanie nigdy nie należy do najłatwiejszych.

II. liga polska: Lech Poznań II vs. Chojniczanka Chojnice 05.06 (13:00)

Drugi mecz o 13:00 w sobotę będzie podobny do tego pierwszego. Jedna drużyna walczy o awans, druga o utrzymanie. Rezerwy Lecha Poznań będą szukały zwycięstwa, aby być może utrzymać się w II. lidze jeszcze przed ostatnią kolejką. Aktualnie druga drużyna Lecha posiada 2 punkty przewagi nad strefą spadkowa. Chojniczanka to jeden z trzech zespołów walczących o drugie miejsce dające bezpośredni awans. Ostatnie spotkanie z GKS-em Katowice mogło zadecydować do tym kto zajmie drugie miejsce. Teraz oprócz wymaganego zwycięstwa z rezerwami Lecha, Chojniczanka musi liczyć na potknięcie zespołu z Katowic.

II. liga polska: Znicz Pruszków vs. KKS Kalisz 05.06 (14:00)

Tak się ułożyło, że w tej kolejce zespoły walczące o awans grają z tymi walczącymi o utrzymanie. Znicz Pruszków znajduje się w podobnej sytuacji, jak Rezerwy Lecha. Także mają 37 punkty, czyli 2 punkty więcej niż drużyny znajdujące się w strefie spadkowej. KKS Kalisz może zapewnić sobie udział w barażach, jeśli tylko wygra to spotkanie i Garbarnia lub Stal Rzeszów nie wygrają swoich meczów.

II. liga polska: Olimpia Grudziądz vs. Wigry Suwałki 05.06 (16:30)

Kolejny mecz z serii, jedni walczą o awans inni o utrzymanie. Olimpia zajmuje 17. miejsce mając 35 punktów, czyli 2 punkty straty do Lecha II oraz Znicza Pruszków i 1 do Olimpii Elbląg. 17. miejsce to ostatnie miejsce spadkowe. Wygry Suwałki mają zapewnione miejsce w barażach o awans do I ligi, jednak wciąż żyją nadzieją bezpośredniego awansu, żeby jednak do tego doszło musieliby wygrać oba swoje spotkania i liczyć na dwie porażki GKS-u Katowicze oraz maksymalnie jedno zwycięstwo Chojniczanki.

II. liga polska: GKS Katowice vs. Stal Rzeszów 07.06 (20:25)

GKS Katowice mogą mieć zapewniony awans jeszcze przed swoim poniedziałkowym spotkaniem. Jednak jeśli Wigry i Chojniczanka wygrają swoje spotkania Katowiczanie, będą musieli o to powalczyć sami i będą to mogli zrobić już na kolejkę przed końcem. Wszystko jest, bowiem w ich nogach. Bez względu na wyniki na innych boiskach Katowiczanom do powrotu do I. ligi wystarczy zwycięstwo ze Stalą Rzeszów w poniedziałek. Stal jednak traci tylko jeden punkt do strefy barażowej i na pewno będzie walczyć o zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Szanse na awans

Bezpośredni awans:

Górnik Polkowice 100%
Katowice 92,65%
Chojniczanka 4,15%
Wigry 3,2%

Szanse na baraże:

Wigry 96,8%
Chojniczanka 95,85%
KKS 1925 95,14%
Garbarnia 42,82%
Stal Rzeszów 31,71%
Skra 29,95%
Katowice 7,35%
Motor 0,39%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!