Pobierz aplikację betfan na telefon
Igrzyska Olimpijskie: Polka pobiła Rekord Świata

W piątkowy poranek na igrzyskach olimpijskich rozpoczął się finał we wspinaczce sportowej. Rekord Świata w konkurencji czasowej pobiła Polka, Aleksandra Mirosław!

Pobity rekord świata!

Wspinaczka sportowa zadebiutowała w Tokio jako dyscyplina olimpijska. Składa się ona z trzech konkurencji: czasówki, boulderingu oraz prowadzenia. W tej pierwszej konkurencji jedną z najlepszych na świecie jest Polka Aleksandra Mirosław, która 6 sierpnia pobiła rekord świata właśnie w czasówce. Dotychczas rekord świata wynosił 6.96 sekundy. W środowych kwalifikacjach Polce zabrakło do jego pobicia 0.01 sekundy! Co się odwlecze to nie uciecze. Aleksandra Mirosław w piątkowym finale ukończyła tę konkurencję z czasem 6.84 sekundy! Polka nie ma sobie równych w tej konkurencji. Trzymamy kciuki, aby w pozostałych dwóch konkurencjach też jej dobrze poszło i zdobyła medal.

We Francji po złoto

Na następnych igrzyskach olimpijskich, które odbędą się za 3 lata we Francji wspinaczka sportowa zostanie rozdzielona na 3 osobne konkurencje. W związku z tym przy obecnej formie naszej reprezentantki będzie ona główną faworytką do zdobycia we Francji złotego medalu we wspinaczce sportowej na czas.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!