Igrzyska Olimpijskie bez kibiców

Patryk Śliwiński

10 lipca 2021

Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie odbędą się bez kibiców. Jest to już oficjalna decyzja, podjęta przez organizatorów. Spowodowane jest to rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. 

Igrzyska Olimpijskie: trudna sytuacja pandemiczna w Japonii

W czwartek Yoshihide Suga – premier Japonii ogłosił że od 12 lipca do 22 sierpnia w Tokio będzie obowiązywał stan wyjątkowy. Jest to okres przypadający na Igrzyska Olimpijskie. Taka decyzja spowodowana jest obawą przed rozprzestrzenieniem się wariantu Delta – nowego rodzaju koronawirusa. Nie pomogło więc przeniesienie igrzysk w czasie, bo koniec końców i tak będą panowały na nich duże obostrzenia. W sondażach większość mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni chciało ponownego przełożenia zawodów, a nawet całkowitego ich odwołania. 9 lipca liczba nowych przypadków zakażonych koronawirusem wynosiła 822, ale ma tendencję rosnącą. Według zagranicznych mediów tylko 1/4 mieszkańców Japonii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

Igrzyska Olimpijskie bez udziału kibiców

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa władze kraju wraz z organizatorami postanowiły, że Igrzyska Olimpijskie odbędą się bez udziału kibiców. Początkowo mówiono o ograniczeniu liczba fanów. Trybuny miały być zapełnione w 50 procentach i tylko wtedy, gdy liczba widzów nie przekroczyłaby 50%. Jest to już oficjalna decyzja, początkowo wykluczano tylko udział fanów spoza Japonii, ale ostatecznie wykluczono i tę wersję.

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy