Igrzyska Olimpijskie bez kibiców

Igrzyska Olimpijskie odbędą się bez kibiców. Jest to już oficjalna decyzja, podjęta przez organizatorów. Spowodowane jest to rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. 

Igrzyska Olimpijskie: trudna sytuacja pandemiczna w Japonii

W czwartek Yoshihide Suga – premier Japonii ogłosił że od 12 lipca do 22 sierpnia w Tokio będzie obowiązywał stan wyjątkowy. Jest to okres przypadający na Igrzyska Olimpijskie. Taka decyzja spowodowana jest obawą przed rozprzestrzenieniem się wariantu Delta – nowego rodzaju koronawirusa. Nie pomogło więc przeniesienie igrzysk w czasie, bo koniec końców i tak będą panowały na nich duże obostrzenia. W sondażach większość mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni chciało ponownego przełożenia zawodów, a nawet całkowitego ich odwołania. 9 lipca liczba nowych przypadków zakażonych koronawirusem wynosiła 822, ale ma tendencję rosnącą. Według zagranicznych mediów tylko 1/4 mieszkańców Japonii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

Igrzyska Olimpijskie bez udziału kibiców

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa władze kraju wraz z organizatorami postanowiły, że Igrzyska Olimpijskie odbędą się bez udziału kibiców. Początkowo mówiono o ograniczeniu liczba fanów. Trybuny miały być zapełnione w 50 procentach i tylko wtedy, gdy liczba widzów nie przekroczyłaby 50%. Jest to już oficjalna decyzja, początkowo wykluczano tylko udział fanów spoza Japonii, ale ostatecznie wykluczono i tę wersję.

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan