Iga Świątek w 4. rundzie. Zdemolowała rywalkę!

57 minut! Tylko tyle trwał mecz Igi Świątek w meczu 3. rundy Wimbledonu. Polka gładko wygrała i w kolejnej rundzie zmierzy się z Ons Jabeur.

Iga Świątek – Irina Begu 6:1, 6:0

Przed meczem było wiadomo, że to Świątek jest faworytką w starciu z 30-letnią Rumunką. 79. zawodniczka w rankingu WTA po drodze do 3. rundy nie miała żadnej poważnej rywalki dopóki nie natrafiła na Polkę. Okazało się, że było to zderzenie ze skałą. Iga totalnie nie dała pograć Begu. Rumunka przegrywała kolejne gemy, zdobywając jedynie pojedyncze punkty.

Swój pierwszy gem Irinia wygrała dopiero na 5:1 w pierwszym secie. W kolejnym gemie przy podaniu Polki, miała 3 break-pointy, ale żadnego z nich nie wykorzystała i Iga ostatecznie wygrała pierwszą partię 6:1. Drugi set miał podobny przebieg. 20-letnia warszawianka totalnie zdominowała rywalkę i nie oddała nawet jednego gema. Mecz trwał mniej niż godzinę, co daje Idze sporo czasu na odpoczynek przed kolejnym, z pewnością już bardziej wymagającym spotkaniem.

Iga Świątek – Ons Jabeur (05.07)

Rywalką Igi Świątek w czwartej rundzie Wimbledonu będzie Ons Jabeur. na początku trzeba zaznaczyć, że będzie to o wiele bardziej wymagająca przeciwniczka niż tenisistki w poprzednich trzech rundach. Tunezyjka najbardziej zaimponowała w 3. rundzie, kiedy to pokonała faworyzowaną Garbinę Muguruzę 5:7, 6:3, 6:2. Jakie szanse w tym starciu ma Polka? Patrząc na to, jakie doświadczenie na trawie już podczas tego turnieju zebrała Iga to wydaje mi się, że bardzo duże. Trzeba jednak uważać na Jabeur, ponieważ jej ostatnie występy to również fantastyczna gra z głębi kortu. Poza tym Tunezyjka często lubi popisywać się genialnymi skrótami.

Panie spotkały się już wcześniej raz ze sobą na kortach twardych w Waszyngtonie w 2019 roku. Wtedy wygrała Iga Świątek w trzech setach. Liczymy, że tym razem będzie podobnie.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK – JABEUR W BETFAN

Wimbledon 2021: Gdzie oglądać mecz Igi? Transmisja w tv i online

Wimbledon 2021 rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 11 lipca. Całodniowe transmisje z londyńskich kortów można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News). Online turniej będzie mogli obejrzeć, korzystając z platformy IPLA, która udostępnia kanały cyfrowego Polsatu. Mecz Igi prawdopodobnie obędzie się w najbliższy poniedziałek 5 lipca, a transmisję ze spotkania z pewnością będzie można oglądać na Polsacie Sport. Dokładny plan gier poznamy poprzedniego dnia.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.