Wimbledon 2021: Świątek w 2. rundzie

Rozpoczął się Wimbledon 2021. Iga Świątek w pierwszej rundzie gry pojedynczej wygrała z Su-Wei Hsieh. W kolejnej zmierzy się z Wierą Zwonariową z Rosji.

Dobra gra Igi i pewne zwycięstwo w 1. rundzie

Początek pierwszego seta fenomenalnie rozpoczął się dla Polki. Iga już w pierwszym gemie była w stanie wygrać przy serwisie Su-Wei Hsieh. W kolejnym gemie Świątek była w stanie bez problemu potwierdzić, kto jest faworytką tego spotkania. Następnie mecz się wyrównał i obie panie konsekwentnie utrzymywały swój serwis aż do końca pierwszej partii. Ostatecznie Polka wygrała pierwszego seta 6:4. Było widać, że trawa nie jest ulubioną nawierzchnią Świątek, jednak 20-latka popisała się również kilkoma zagraniami z najwyższej półki.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przełamania dla Polki, jednak już w kolejnym gemie Hsieh udało się zrewanżować i wyrównać stan drugiej partii. W 5. gemie Iga znowu dostała swoją szansę na wygranie przy serwisie rywalki i bezlitośnie ja wykorzystała. Do końca meczu byliśmy już świadkami wygrywania kolejnych gemów przez serwujące i tym samym Świątek wygrała drugą partię również 6:4. Ci co obawiali się, że Polka odpuści sobie Wimbledon mogą być spokojni.

Iga Świątek – Wiera Zwonariowa: typy, zapowiedź

Rywalką Igi w 2. rundzie będzie bardzo doświadczona Wiera Zwonariowa, która z pewnością bardzo dobrze radzi sobie na kortach z nawierzchnią trawiastą. Wiera w 1. rundzie pokonała Marie Bozukovą 7:5, 6:4. Rosjanka raczej kontrolowała przebieg spotkania, jednak zdarzały jej się również słabsze momenty.

Moim zdaniem Polka ma bardzo duże szanse żeby ograć Rosjankę. 36-latka może nie nadążyć jeśli Iga będzie posyłać niskie, szybkie piłki w różne strefy kortu. Na korzyść dla Zwonariowej będzie z pewnością doświadczenie i ogranie na trawie, jednak wszyscy liczymy, że to na Polkę nie wystarczy.

Proponowany typ: Zwycięstwo Igi Świątek – kurs 1.45 z oferty BETFAN

Mecz odbędzie się najprawdopodobniej już w środę 30 czerwca. Transmisję będzie można obejrzeć na Polsacie Sport i w serwisie IPLA.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.