Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek walczy o ranking WTA

Iga Świątek znakomicie spisuje się podczas tegorocznego turnieju Roland Garros. Polka awansowała już do półfinału i jest coraz wyżej w rankingu WTA. 19-latka liczy na to, że wygra całą imprezę oraz zadomowi się w czołówce zestawienia najlepszych tenisistek na świecie.

POLKA BĘDZIE W PIERWSZEJ „20”?

Iga Świątek ma za sobą wygraną m.in. z Simoną Halep, byłą liderką rankingu WTA. W półfinale polska tenisistka zagra z Nadią Poroską, która w rankingu jest dopiero na 131. miejscu – ale i jej pozycja z pewnością się poprawi. 19-latka będzie faworytką, jednak z pewnością nie może zlekceważyć swojej rywalki.

Interesujące jest jednak przede wszystkim to, gdzie w rankingu WTA jest aktualnie Świątek. W wirtualnym zestawieniu plasuje się na 33. pozycji. Jeśli awansuje do finału, to znajdzie się na 24. lokacie. W przypadku awansu do finału Polka najpewniej zostanie sklasyfikowana na 17. miejscu. To musi robić wrażenie. A jesteśmy pewni, że to nie ostatnie słowo utalentowanej nastolatki.

IGA ŚWIĄTEK WYGRA CAŁY TURNIEJ?

W BETFAN możecie typować, jak poradzi sobie Iga Świątek w dalszych etapach tego prestiżowego turnieju. Według analityków legalnego polskiego bukmachera Polka ma 31% szans na to, by wygrać cały turniej. Trzymamy kciuki za to, by tak faktycznie się stało, bo tenis w naszym kraju potrzebuje gwiazdy, która przypomni o czasach Agnieszki Radwańskiej.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!