Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Iga Świątek zaliczyła wielki awans w rankingach

dodano: 13 Października 2020, autor: Agnieszka Sermak

Iga Świątek znakomicie spisała się w turnieju Rolanda Garrosa. Okazała się najlepsza w singlu i awansowała do półfinału debla. Dzięki temu zaliczyła ogromny awans w rankingach.

IGA ŚWIĄTEK JEST CORAZ WYŻEJ

Iga Świątek dzięki pokonaniu Sofii Kenin awansowała na 17. miejsce w rankingu WTA. Zaliczyła awans aż o 37 pozycji, co jest naprawdę świetnym rezultatem. Polka z pewnością w przyszłym roku będzie zamierzała powalczyć o to, by znaleźć się w TOP 10. Drugą najlepszą Polką w tym zestawieniu jest Magda Linette, która plasuje się na 40. lokacie.

19-latka poprawiła także swoją pozycję w rankingu deblistek. W najnowszym zestawieniu Świątek jest na 75. miejscu, choć wcześniej znajdowała się na 174. lokacie. To również gigantyczny awans, choć wiadomo, że w tenisie debel ma mniejszą wartość. W tym rankingu najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Alicja Rosolska (52. pozycja).

TERAZ ODPOCZYNEK, PÓŹNIEJ AUSTRALIAN OPEN

Świątek do końca tego roku będzie już wyłącznie odpoczywała. W pełni to rozumiemy, zwłaszcza że podczas przerwy spowodowanej pandemią ostro ćwiczyła, dzięki czemu osiągnęła tak gigantyczny sukces jak wygranie Rolanda Garrosa. Mamy nadzieję, że 2021 rok rozpocznie z równie wielką pompą pokaże się na Australian Open. Ten turniej startuje 18 stycznia. Polka z pewnością będzie jedną z głównych faworytek do wygrania tego prestiżowego turnieju. Trzymamy kciuki, by tak się faktycznie stało.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Sporty Motorowe/

GP Hiszpanii - zapowiedź + typy 09.05

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Będzie to już czwarty wyścig w tym sezonie Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, ale nieznacznie za nim uplasował się Max Verstappen Czy...
Warta Poznań/

2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 - zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w...