Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek zaliczyła wielki awans w rankingach

Iga Świątek znakomicie spisała się w turnieju Rolanda Garrosa. Okazała się najlepsza w singlu i awansowała do półfinału debla. Dzięki temu zaliczyła ogromny awans w rankingach.

IGA ŚWIĄTEK JEST CORAZ WYŻEJ

Iga Świątek dzięki pokonaniu Sofii Kenin awansowała na 17. miejsce w rankingu WTA. Zaliczyła awans aż o 37 pozycji, co jest naprawdę świetnym rezultatem. Polka z pewnością w przyszłym roku będzie zamierzała powalczyć o to, by znaleźć się w TOP 10. Drugą najlepszą Polką w tym zestawieniu jest Magda Linette, która plasuje się na 40. lokacie.

19-latka poprawiła także swoją pozycję w rankingu deblistek. W najnowszym zestawieniu Świątek jest na 75. miejscu, choć wcześniej znajdowała się na 174. lokacie. To również gigantyczny awans, choć wiadomo, że w tenisie debel ma mniejszą wartość. W tym rankingu najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Alicja Rosolska (52. pozycja).

TERAZ ODPOCZYNEK, PÓŹNIEJ AUSTRALIAN OPEN

Świątek do końca tego roku będzie już wyłącznie odpoczywała. W pełni to rozumiemy, zwłaszcza że podczas przerwy spowodowanej pandemią ostro ćwiczyła, dzięki czemu osiągnęła tak gigantyczny sukces jak wygranie Rolanda Garrosa. Mamy nadzieję, że 2021 rok rozpocznie z równie wielką pompą pokaże się na Australian Open. Ten turniej startuje 18 stycznia. Polka z pewnością będzie jedną z głównych faworytek do wygrania tego prestiżowego turnieju. Trzymamy kciuki, by tak się faktycznie stało.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!