Iga Świątek odpada z turnieju w Melbourne. Poległa w 1/8 finału

Iga Świątek przegrała z Jekatieriną Aleksandrową w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Melbourne. Teraz Polka będzie przygotowywać się do Australian Open.

Porażka Świątek w trzeciej rundzie

Polska tenisistka w pierwszej rundzie turnieju otrzymała wolny los, a w drugim przyszło jej zmierzyć się ze swoją dobrą koleżanką – Kają Juvan. Starcie ze Słowenką wymagało rozegrania trzeciego seta, a awans padł łupem Świątek, która odwróciła losy spotkania z 0:1 na 2:1. Kolejną rywalką na jej drodze okazała się Jekatierina Aleksandrowa. Pojedynek ze sklasyfikowaną na 33. pozycji rankingu WTA tenisistką rozpoczął się od wymiany ciosów, lecz nie obyło się bez błędów po obu stronach. Ostatecznie pierwszego seta wynikiem 6:4 wygrała Rosjanka, a kolejna część spotkania była już dla niej dużo łatwiejsza. Mecz zakończył się w dwóch setach.

Przygotowania do wielkoszlemowego turnieju

Iga Świątek żegna się z turniejem w Melbourne, jednak już wkrótce ponownie zobaczymy ją na korcie, gdyż rozpocznie ona zmagania w wielkoszlemowym Australian Open. Turniej rozpoczyna się 8. lutego, więc 19-latce nie pozostało dużo czasu na przygotowania. Będzie to oczywiście dużo ważniejsza impreza i mamy nadzieję, że na niej Polka poradzi sobie jak najlepiej!