Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek dobrze zaczęła rok. Teraz starcie z finalistką US Open

Iga Świątek bardzo dobrze rozpoczęła 2022 rok. Polka w 1/16 finału WTA w Adelajdzie pokonała Darię Saville w dwóch setach. W drugiej rundzie Iga zagra z finalistką ubiegłorocznego US Open, czyli Leylah Fernandez.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

WTA w Adelajdzie: Iga Świątek pewnie ograła Darię Saville

Iga Świątek rozpoczęła nowy rok od turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Warto podkreślić, że Polka broni tytułu wywalczonego przed rokiem, a co za tym idzie 500 punktów do rankingu. Na początek Igę los skrzyżował z reprezentantką gospodarzy Darią Saville, która obecnie znajduje się dopiero w piątej setce rankingu WTA. Tak słaba pozycja Australijki rosyjskiego pochodzenia wynika jednak głównie z problemów zdrowotnych, z którymi mierzyła się w ostatnim czasie.

Na początek trzeba zaznaczyć, że nie był to łatwy mecz dla młodziutkiej Polki. Po trzech gemach to Australijka była na prowadzeniu z przełamaniem. Mogliśmy się wtedy powoli zacząć martwić, ponieważ gra Igi nie wyglądała zbyt dobrze. Na szczęście Świątek rozpędzała się powoli. Po dwóch kolejnych gemach raszynianka wyszła już na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:3.

Drugi set to już zupełnie inna historia. Iga Świątek przełamała Darię Saville już w pierwszym gemie i pewnie utrzymała tę przewagę aż do końca seta, wygrywając jeszcze przy serwisie rywalki w dziewiątym gemie.

Iga Świątek – Daria Saville 6:3, 6:3 

WTA w Adelajdzie: Iga Świątek – Leylah Fernandez w 2. rundzie – zapowiedź i typ na mecz

Bardzo ciężkie starcie czeka Igę Świątek już w 2. rundzie turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Polka zagra z zeszłoroczną finalistką US Open, czyli Leylah Fernandez. Kanadyjka to zaledwie 19-letnia tenisistka, która dopiero rozpoczyna karierę na wielkich arenach. Mimo tego widzimy pewność i doświadczenie, które wręcz bije od Fernandez. Igę czeka niezwykle trudny mecz, w którym jest minimalną faworytką według kursów bukmacherskich. Spotkanie z Darią Saville pokazało jednak, że Polka nie jest jeszcze w optymalnej formie, a przede wszystkim brakuje jej stabilizacji podczas serwisu. Wszyscy liczymy oczywiście na to, że szczyt formy raszynianki przyjdzie dopiero na Australian Open, czyli najważniejszy turniej w pierwszych miesiącach nowego sezonu.

Myślę, że rozsądnym typem na ten mecz wydaje się być postawienie na wygraną przynajmniej jednego seta przez Leylah Fernandez. Oczywiście, życzymy Polce zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału w Adelajdzie, jednak wydaję mi się, że może to być bardzo zacięte spotkanie, w którym o zwycięstwie przesądzą detale i pojedyncze piłki.

Proponowany typ: Leylah Fernandez wygra seta – kurs 1.56 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!