Iga Świątek – Łesia Curenko: typy, kursy, zapowiedź | 14.05 WTA Rzym

Wojciech Sikora

13 maja 2023

Iga Świątek
Iga Świątek rozbiła kompletnie w poprzednim meczu swoją rywalkę i pokazała swoją prawdziwą dominację na kortach w Rzymie. W kolejnej rundzie zmierzy się z Łesią Curenko, która ma tu za sobą już dwa bardzo udane starcia. Z Polką zmierzyła się raz w ramach French Open i stać ją było tylko na dwa gemy w całym pojedynku. Czy tym razem również Raszynianka w pełni zdominuje przeciwniczkę? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Łesia Curenko.

Iga Świątek – Łesia Curenko: Zapowiedź

Niewątpliwie poprzednie dwie edycje turnieju w Rzymie, były pod dyktando Igi Świątek, która kompletnie zdominowała rywalki. Przez dwa lata straciła tam zaledwie jeden set, więc w edycji 2023 startuje jako mocna faworytka. Poprzedni tydzień był dla Polki świetny, choć nie zakończył się sukcesem, bowiem w finale musiała uznać wyższość Aryny Sabalenki. Był to drugi finał z rzędu obu tenisistek, w ostatnich dwóch turniejach. Teraz już wiemy, że po odpadnięciu w pierWszym meczu Białorusinki, nie zobaczymy takiego zestawienia w finale. Tam jednak na pewno zamiar ma dojść Polka, która w pierwszym meczu wygrała 6:0, 6:0.
Teraz po raz drugi w karierze spotka się z Łesią Curenko, która ma całkiem niezły sezon, a na kortach ziemnych potrafiła pokazać się naprawdę z dobrej strony. Tutaj pokonała już Svitolinę 2:0, a następnie Perę, również 2:0. Dziś zagra po raz drugi w karierze przeciwko Idze Świątek, która w ubiegłym roku pokonała ją w dwóch partiach 6:0, 6:2, w ramach Rolland Garros. Dla Ukrainki z pewnością dzisiejsze starcie będzie sporym sprawdzianem, ale raczej nie powinna zagrozić naszej zawodniczce.

Iga Świątek - Łesia Curenko: Typ

1.63

ŚWIĄTEK WYGRA

I PONIŻEJ 16,5 GEMÓW

betfan

Curenko to zawodniczka, która bardzo dobrze trzyma piłkę w korcie i powoli kreuje swoje akcje. Ten styl jednak jest kompletnie dominowany zawsze przez Igę, która szybko przejmuje kontrolę na korcie i kończy punkty mocnymi winnerami. Moim zdaniem Ukrainka nie będzie miała w tym starciu zbyt wiele do powiedzenia, a możliwy jest nawet jakiś set do zera. Stawiam wygraną Polki i poniżej 16,5 gemów w meczu.

Iga Świątek - Łesia Curenko: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/16 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Łesią Curenko, odbędzie się 14 maja o godzinie 11:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy