Iga Świątek – Lauren Davis | US Open 2022, typy, zapowiedź

Pierwszy tydzień US Open 2022 dobiega powoli do końca, a z Nowym Jorkiem pożegnała się już Halep, Sakkari, Kontaveit, Badosa i Kasatkina. Iga Świątek w efekcie stała się jeszcze mocniejszą faworytką w kontekście triumfu w tegorocznej edycji. Niestety poza topowymi zawodniczkami ze stolicą USA pożegnała się również Magda Linette i Magdalena Fręch. Bliżej awansu o dziwo była ta pierwsza, bo w super tiebreaku prowadziła już 8:7 z mini breakiem przeciw Karolinie Pliskovej, ostatecznie jednak przegrała go 8:10. W rezultacie w drabince żeńskiej, a tak naprawdę w całym turnieju została jedynie Iga, która w rundzie trzeciej zmierzy się z Lauren Davis. Zapraszam na typy i zapowiedź tego spotkania.

WTA US Open 2022: Iga Świątek – Lauren Davis (03.09. 17:00): Zapowiedź

Iga świetnie weszła w tegoroczne US Open, oba mecze zwyciężyła 2:0, przy okazji tracąc zaledwie 8 gemów. Wiadomo, że na return Świątek trzeba uważać, dzięki niemu bardzo łatwo zdobywa przewagę na korcie i kończy wymianę wygrywając punkt. Dwie pierwsze rundy Iga zagrała tak jak podczas wygrywania 37 meczów z rzędu. Polka dotychczas nie spotkała się jeszcze z Lauren Davis, która notowana jest dopiero na 105 miejscu, co sprawia, że raczej nie gra w bardziej prestiżowych turniejach.

Wyniki Amerykanki ostatnim czasem nie wskazywały na to, że będzie wstanie przejść chociażby pierwszą rundę. Wygrała w pierwszym pojedynku z Lucią Bronzetti, odrabiając stratę seta, a przy stanie 5:4 Włoszka poddała mecz z powodu kontuzji. W kolejnym meczu przegrała set otwarcia z Aleksandrową aż 0:6, by następnie wygrać 6:4, a decydujący set z super tiebreakiem wygrała 10:5. Dużo sił Lauren straciła na powroty co szło w parze z czasem spędzonym na korcie, czyli ponad pięcioma godzinami. To na pewno będzie miało znaczenie w starciu z Polką, która jest świeższa, a swoje spotkania kończyła w dwóch setach i trwały nieco ponad godzinę każde.

WTA US Open 2022: Iga Świątek – Lauren Davis (03.09. 17:00): Typ

1.47

IGA ŚWIĄTEK

PONIŻEJ 12,5 GEMÓW

Patrząc perspektywy rundy drugiej można stwierdzić, że mecz z Lauren powinien Idze pójśc jeszcze szybciej i jeszcze łatwiej. Amerykanka oba mecze musiała odrabiać, co skutkowało ponad pięcioma godzinami spędzonymi na korcie. Dla porównania Iga spędziła dokładnie 2 godziny i 22 minuty. Uważam, że również nieco ponad godzinę może zająć Idze zwycięstwo w tym spotkaniu, a przy okazji suma gemów Polki nie powinna być większa niż 12,5.

WTA US Open 2022: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz trzeciejj rundy z udziałem Igi Świątek odbędzie się 1 września o godzinie 17:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1, lub w aplikacji Eurosport Player. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.