Iga Świątek – Julia Putincewa: Typy, kursy, zakłady 06.07 | Wimbledon

Wojciech Sikora

05 lipca 2024

Spośród czterech reprezentantów Polski, na tegorocznym Wimbledonie, w grze pozostała jeszcze jedynie Iga Świątek, która już dziś powalczy o 1/8 finału.

Iga Świątek

Dla Polki gra na trawie nie jest najprzyjemniejszym okresem w sezonie, jednak już nie raz udowodniła, że potrafi grać na tej nawierzchni znakomite spotkania. W poprzednich dwóch rundach warto docenić ją za wysoki poziom serwisu, który jest bardzo kluczowy na Wimbledonie. Iga w obu starciach oddała tylko jedno podanie, a w poprzedniej rundzie nie broniła nawet break pointów. Czy w starciu z wymagającą na trawie Kazaszką, nasza tenisistka ponownie okaże się górą? Zapraszam na zapowiedź oraz typy starcia Iga Świątek – Julia Putincewa.

Zapowiedź meczu Iga Świątek – Julia Putincewa

Po triumfie na Roland Garros, Iga Świątek postanowiła zrobić sobie zasłużoną przerwę i nie rozegrała od tamtego czasu żadnego spotkania. Sama nie raz przyznawała, ze okres na kortach trawiastych nie jest jej ulubionym i nie planuje na nich zbyt wielu spotkań. W tym roku przed Wimbledonem nie zrobiła żadnego przetarcia na trawie i w wielki szlem wejdzie w niewiadomej formie. Niemniej jednak od światowej jedynki spodziewać się można wysokiego poziomu, a taki pokazała już w pierwszym starciu pokonując Sofię Kenin 2:0. W 1/32 finału tym samym wynikiem odprawiła Petrę Martic.

Typy bukmacherskie na mecz Iga Świątek – Julia Putincewa

Betfan logo
IGA ŚWIĄTEK WYGRA I POWYŻEJ 19.5 GEMÓW
Kurs 2.35
Zagraj już teraz

Cztery razy obie Panie miały okazję dzielić kort w ubiegłych latach i za każdym razem Świątek wygrywała 2:0. Nigdy nie doszło jednak między nimi do spotkania na trawie, gdzie minimalnie więcej zyskuje właśnie Julia Putincewa. Kazaszka na trawie zagrała znakomity turniej tuż przed Wimbledonem, gdzie wygrała w Birmingham. Formę przełożyła również na obecną rywalizację, odsyłając z turnieju Kerber oraz Siniakovą. W obu starciach Julia potrafiła momentami bardzo dominować rywalki, nie dając im kompletnie dojść do głosu. Wiadomo, że w meczach Świątek, to z reguły ona jest osobą napierającą, a gdy na trawie przychodził moment, że rywalka potrafiła grać presujący tenis, to Polka momentami się gubiła. Moim zdaniem ten mecz nie będzie łatwą przeprawą dla Polki, choć ostatecznie powinna w nim zwyciężyć. Typuję wygraną Polki i powyżej 19.5 gemów.

Kursy bukmacherskie na mecz Iga Świątek – Julia Putincewa

Wygrana Świątek  – 1.12

Wygrana Putincewej – 6.10

Powyżej 17.5 gemów – 1.44

Zdecydowanie w tym pojedynku faworytką według bukmacherów jest Iga Świątek, na którą to też bukmacher BETFAN oferuje kurs 1.012. Naturalnie przelicznik na jej rywalkę będzie znacznie większy, a więc wygrana Julii Putincewej szacowana jest mnożnikiem 6.10. Warto spojrzeć także na szeroką gamę zakładów, jaką proponuje na to zdarzenie bukmacher BETFAN, w swojej ofercie, takie jak asy serwisowe, czy podwójne błędy.

Gdzie oglądać mecz Iga Świątek – Julia Putincewa? Transmisja

Mecz 1/16 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Julią Putincewą odbędzie się 6 lipca o godzinie 12:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Wimbledonu, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Polsat Sport oraz Polsat Sport Premium 1. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy