Iga Świątek – Jule Niemeier | US Open 2022, typy, zapowiedź
Pierwszy tydzień US Open 2022 już za nami, a z Nowym Jorkiem pożegnała się już Halep, Sakkari, Kontaveit, Badosa i Kasatkina. Iga Świątek w efekcie stała się jeszcze mocniejszą faworytką w kontekście triumfu w tegorocznej edycji. Niestety poza topowymi zawodniczkami ze stolicą USA pożegnała się również reszta Polaków biorących udział. Magda Linette i Magdalena Fręch odpadły w pierwszych rundach kobiecej drabinki, tak jak Kamil Majchrzak w męskiej. Hubert Hurkacz z kolei nie stawił czoła „klątwy” drugiej rundy i odniosł w niej porażkę 1:3 z Ilją Iwaszką. W rezultacie w drugim turnieju US Open 2022 reprezentuje nas jedynie Iga, która w rundzie trzeciej zmierzy się z Jule Niemeier. Zapraszam na typy i zapowiedź tego spotkania.

WTA US Open 2022: Iga Świątek – Jule Niemeier (05.09. 19:00): Zapowiedź

Iga świetnie weszła w tegoroczne US Open, wszystkie trzy mecze zwyciężyła 2:0, przy okazji tracąc zaledwie 15 gemów. Wiadomo, że na return Świątek trzeba uważać, dzięki niemu bardzo łatwo zdobywa przewagę na korcie i kończy wymianę wygrywając punkt. Poprzednie rundy Iga zagrała tak, jak podczas wygrywania 37 meczów z rzędu. Polka w meczu z Lauren Davis ponownie pokazała klasę i skończyła to spotkanie w dwóch setach wynikiem 6:3, 6:4, co ciekawe w drugiej partii odrobiła wynik 1:4 wygrywając pięć gemów z rzędu. Tym razem spotka się z młodą Niemką z rankingiem 108, która na pewno jest jednym z zaskoczeń tegorocznego US Open
Jule Niemeier, bo o niej mowa dość niedawno przebiła się do Touru. Choć swą grę opiera na mocnym serwisie i dużej sile uderzeń potrafiła to odpowiednio wyważyć zdobywając w tym sezonie trofeum za turniej ITF czy Challengera. Największym sukcesem zdecydowanie był ćwierćfinał Wimbledonu, który również mogła przejść, lecz nie wytrzymała presji przy stanie 4:3 i swoim podaniu w trzecim secie. W aktualnie trwającym szlemie ma za sobą trzy rundy, w których zawsze była underdogiem, a wygrywała je bez straty seta. Niemka dotychczas nigdy nie spotkała się z Igą.

WTA US Open 2022: Iga Świątek - Jule Niemeier (05.09. 19:00): Typ

1.70

POWYŻEJ 18,5 GEMÓW

betfan

Można się trochę obawiać siły jaką wnosi ze sobą na kort Niemka. Jej serwis powinien przynieść wiele punktów. Nie będzie to już tak łatwa przeprawa jak w poprzednich trzech spotkaniach i myślę, że mecz potrwa trochę dłużej. Mimo wszystko uważam, że doświadczenie i presja jaką ma już za sobą Iga, pozwoli jej to spotkanie wygrać. Stawiam w tym spotkaniu powyżej 18,5 gema.

WTA US Open 2022: Iga Świątek - Jule Niemeier (05.09. 19:00): Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz czwartej rundy z udziałem Igi Świątek, która zagra przeciwko Jule Niemeier odbędzie się 5 września o godzinie 19:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1, lub w aplikacji Eurosport Player. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.