Iga Świątek – Jil Teichmann: typy, kursy, gdzie oglądać | 28.06 Bad Homburg

Wojciech Sikora

27 czerwca 2023

Wimbledon 2022: Świątek i Fręch
Iga Świątek rozpoczęła sezon na trawie w bardzo wymagającym pojedynku, z ubiegłoroczną półfinalistką Wimbledonu. Ostatecznie po trzech setach to nasza zawodniczka awansowała i dziś zmierzy się o cierćfinał. Na przeciw niej stanie Jil Teichmann, która tego sezonu nie może póki co zaliczyć do udanych. Szwajcarka na kortach trawiastych spędziła już sporo czasu w ostatnim czasie. Czy to pomoże jej nawiązać równą walkę? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Jil Teichamnn.

Iga Świątek – Jil Teichamnn: Zapowiedź

W ubiegłym roku Iga Świątek nie zdecydowała się na żaden turniej na trawie, przed Wimbledonem. Wtedy to odpadła w 1/16 turnieju wielkoszlemowego i być może dlatego w tym, chce się przygotować do zmagań rozgrywając turniej w Bad Homburg. Choć Polka nie jest wielką fanką tej nawierzchni, to warto przypomnieć, że w 2018 roku wygrywała juniorski Wimbledon, który był poniekąd dla niej świetnym startem w karierze. Teraz  pierwszym meczu przygotowującym do wielkiego szlema, zdobyła cenne doświadczenie wygrywając z Tatjaną Marią 2:1.
Sporo czasu zajęło Polce wejście na odpowiednie obroty w pierwszym meczu na trawie. Pierwszy set przegrała 5:7, choć miała już prowadzenie 4:2. Kolejne dwie partie bez wątpienia zdominowała wygrywając je kolejno 6:2 i 6:0. Jej rywalka Jil Teichmann na kortach trawiastych spędziła już w tym sezonie sporo więcej czasu, rozgrywając dotychczas pięć spotkań. Dopiero tutaj w Bad Homburg wygrała dwa starcia z rzędu. W karierze z Polką mierzyła się dwa razy i dwukrotnie musiała uznać wyższość naszej zawodniczki.

Iga Świątek - Jil Teichamnn: Typy

1.40

PONIŻEJ 20,5 GEMÓW

betfan

Choć to Szwajcarka spędziła znacznie więcej czasu na kortach trawiastych, to jednak kompletnie nie potrafiła znaleźć w nich rytmu. Polka mimo cięższego początku z Marią, pokazała klasę w kolejnych setach i takiej dominacji oczekuję już dziś. Stawiam poniżej 20,5 gemów.

Iga Świątek - Jil Teichamnn: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Jil Teichamnn, odbędzie się 28 czerwca o godzinie 11:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale CANAL+ Sport lub w serwisie CANAL+ Online. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy