Iga Świątek – Jessica Pegula | US Open 2022, typy, zapowiedź

Pierwszy tydzień US Open 2022 już za nami, a z Nowym Jorkiem pożegnała się już Halep, Sakkari, Kontaveit, Badosa i Kasatkina. Iga Świątek w efekcie stała się jeszcze mocniejszą faworytką w kontekście triumfu w tegorocznej edycji. Niestety poza topowymi zawodniczkami ze stolicą USA pożegnała się również reszta Polaków biorących udział. Magda Linette i Magdalena Fręch odpadły w pierwszych rundach kobiecej drabinki, tak jak Kamil Majchrzak w męskiej. Hubert Hurkacz z kolei nie stawił czoła „klątwy” drugiej rundy i odniosł w niej porażkę 1:3 z Ilją Iwaszką. W rezultacie w drugim tygodniu turnieju US Open 2022 reprezentuje nas jedynie Iga, która w walce o półfinał zmierzy się z Jessicą Pegulą. Zapraszam na zapowiedź i typy tego spotkania.

WTA US Open 2022: Iga Świątek – Jessica Pegula (08.09. 01:00): Zapowiedź

Iga świetnie weszła w tegoroczne US Open, trzy  pierwsze mecze zwyciężyła 2:0, przy okazji tracąc zaledwie 15 gemów. Zagrała, więc te rundy tak, jak podczas serii 37 wygranych meczów z rzędu. Wiadomo, że na return Świątek trzeba uważać, dzięki niemu bardzo łatwo zdobywa przewagę na korcie i kończy wymianę wygrywając punkt. W czwartym spotkaniu Iga napotkała problemy i mecz z Jule Niemeier musiał trwać trzy sety, a Iga przegrała pierwszego 2:6. Następnie wyciągnęła drugi set z 1:2, na 6:4, by w ostatniej partii dobić Niemkę 6:0.

W walce o półfinał Polka spotka się z Jessicą Pegulą. Amerykanka również w czterech pojedynkach oddała jeden set, a w poprzedniej rundzie w świetnym stylu ograła Petrę Kvitovą 6:3, 6:2. Świątek z Pegulą grały ze sobą już trzykrotnie, z czego dwukrotnie w tym sezonie. Najpierw Iga ograła Jessicę 2:0 w Miami na kortach twardych, a następnie przy okazji French Open także takim samym rezultatem. Także Polka będzie czuła się zdeycydowanie pewniej w ich kolejnym starciu.

WTA US Open 2022: Iga Świątek - Jessica Pegula (08.09. 01:00): Typ

1.42

IGA ŚWIĄTEK

WYGRA

Niestety moje przewidzenia za zapowiedzi poprzedniej rundy okazały się prawdą. Iga przeżyła w pojedynku z Jule prawdziwą batalię, na szczęście udało jej się zwyciężyć. Teraz Iga spotyka się z zawodniczką, którą już dobrze zna i z którą wygrała dwukrotnie w tym roku. Myślę, że "ten słabszy" mecz w US Open Iga ma już za sobą, a mecz z Pegulą wygra i to znacznie łatwiej. Stawiam, więc na zwycięstwo Polki.

WTA US Open 2022: Iga Świątek - Jessica Pegula (08.09. 01:00): Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz ćwierćfinałowy z udziałem Igi Świątek, która zagra z Jessicą Pegulą odbędzie się 8 września o godzinie 02:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1, lub w aplikacji Eurosport Player. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.