Iga Świątek – Elena Rybakina: typy, kursy, zapowiedź | 17.05 WTA Rzym

Iga Świątek ponownie nie dała rywalce dojść do głosu i ograła Donne Vekic 2:0. Przed nią starcie z Elena Rybakiną, które może być poniekąd uznawane za mały finał. Po trzech porażkach z Kazaszką, z rzędu, Polka wreszcie będzie miała szansę się zrewanżować. Gdzie indziej będzie lepsza okazja, jak na kortach w Rzymie. Czy nasza reprezentantka przełamie złą serię i zwycięży dzisiaj gładko? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Elena Rybakina.

Iga Świątek – Elena Rybakina: Zapowiedź

Niewątpliwie poprzednie dwie edycje turnieju w Rzymie, były pod dyktando Igi Świątek, która kompletnie zdominowała rywalki. Przez dwa lata straciła tam zaledwie jeden set, więc w edycji 2023 startuje jako mocna faworytka. Poprzedni tydzień był dla Polki świetny, choć nie zakończył się sukcesem, bowiem w finale musiała uznać wyższość Aryny Sabalenki. Był to drugi finał z rzędu obu tenisistek, w ostatnich dwóch turniejach. Teraz już wiemy, że po odpadnięciu w pierwszym meczu Białorusinki, nie zobaczymy takiego zestawienia w finale. Tam jednak na pewno zamiar ma dojść Polka, która w pierwszym meczu wygrała 6:0, 6:0. Kolejne starcie to wygrana 6:2, 6:0 z Łesią Curenko, a dotychczas najdłuższe spotkanie o udział w ćwierćfinale z Donną Vekic, zajęło jej nieco ponad półtorej godziny.

Dwukrotnie obie zawodniczki miały okazję się spotkać w tym roku i w obu przypadkach to Iga była faworytką. Niestety zarówno w Australian Open, jak i w Indian Wells, lepsza po dwóch setach okazała się Rybakina. Kazaszka jednak wykorzystywała tam swoje najlepsze atuty, czyli serwis i bardzo mocne uderzenia. Tutaj na korcie ziemnym, to Polka powinna dominować, zwłaszcza że od dwóch lat jest tutaj niepokonana. Do tego Świątek świetnie porusza się na korcie i znacznie lepiej czuje się na mączce, gdzie osiągała dotychczas największe sukcesy.

Iga Świątek - Elena Rybakina: Typ

1.48

RYBAKINA

NIE UGRA SETA

Ten mecz powinien w pełni obnażyć braki jakie ma na kortach ziemnych Kazaszka. Przede wszystkim jeśli chodzi o poruszanie się i dłuższe wymiany. Typy, że Rybakina nie ugra seta wydają się być tutaj całkowicie trafne Świątek tutaj w Rzymie czuje się znakomicie, co pokazują też jej wyniki. W trzech meczach Polka straciła zaledwie dziewięć gemów i wydaję mi się, że tutaj serwis Kazaszki także nie powinien zbytnio jej zagrozić. Stawia, że Rybakina nie ugra seta.

Iga Świątek - Elena Rybakina: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz ćwierćfinałowy z udziałem Igi Świątek, która zagra z Eleną Rybakiną, odbędzie się 17 maja o godzinie 20:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej: