Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek – Cori Gauff: Typy i zapowiedź finału RG 2022

Iga Świątek jak burza przechodziła przez kolejne rundy Roland Garros 2022. Na drodze do sukcesu wielkoszlemowego Polski stanie Cori Gauff, czyli młodziutka Amerykanka, która w tegorocznej edycji French Open nie straciła jeszcze ani jednego seta. Zapraszam na zapowiedź oraz typy na spotkanie finałowe z udziałem Igi Świątek.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Iga Świątek – Cori Gauff (04.06, 15:00) – Droga obu tenisistek do finału

Zaczniemy oczywiście od reprezentantki Polski – Igi Świątek. Raszynianka przeszła jak burza przez pierwsze trzy rundy na Roland Garros 2022. Największe problemy Polka miała w starciu czwartej rundy z Qinwen Zheng. Chinka jest jedyną zawodniczką w tegorocznej edycji, która była w stanie urwać Idze jednego seta. Był to pierwszy set spotkania, w którym Świątek prowadziła już 5:2 w gemach. Ostatecznie raszynianka przegrała po tie-breaku. Byliśmy wtedy pełni obaw, ponieważ wydawało się, że Zheng złapała odpowiedni rytm i będzie dalej kontynuowała bardzo dobrą grę. Świątek szybko jednak otrząsnęła się i w drugim secie pewnie wygrała, nie tracąc ani jednego gram. Trzeci set to również dominacja Polki i awans do ćwierćfinału. W ćwierćfinale Iga ograła dość bezproblemowo Pegulę, natomiast w półfinale Kasatkinę. 

Cori Gauff, podobnie jak Iga Świątek, również nie miała żadnych problemów z awansem do meczu finałowego. Amerykanka po drodze nie była nawet zagrożona i nie straciła ani jednego seta. Najcięższy mecz rozegrała prawdopodobnie ze Sloane Stephens. W pierwszym secie był wynik po 5 w gemach i Gauff mogła czuć się zagrożona, jednak po mistrzowsku wyszła z tych opresji i wygrała dwa kolejne gemy z rzędu. Patrząc na formę obu zawodniczek, finał zapowiada się naprawdę ciekawie.

Iga Świątek – Cori Gauff (04.06, 15:00) – Zapowiedź i typ na mecz finałowy

2.48

ŚWIĄTEK WYGRA

I POWYŻEJ 19.5 GEMÓW

betfan

Cori Gauff wydaje się być najtrudniejszą z rywalek Igi Świątek na turnieju Roland Garros 2022. Mecz z pewnością nie będzie łatwy dla Polki. Będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i grać stabilnie przez całe spotkanie, żeby odnieść końcowy sukces. Cori Gauff na obecnym turnieju nie przegrała jeszcze ani jednej partii, co świadczy o fenomenalnej dyspozycji Amerykanki. Stawiam, że Iga ostatecznie wygra to spotkanie, a w meczu będzie przynajmniej 20 gemów.

Iga Świątek – Cori Gauff (04.06, 15:00) – Transmisja, gdzie obejrzeć?

Mecz Igi Świątek z Cori Gauff odbędzie się 4 czerwca o 15:00 na korcie Philippe’a Chatriera w Paryżu. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na Eurosporcie 1. Relację z meczu możecie również śledzić na sport.betfan.pl. Znajduje się ona poniżej:

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!