Iga Świątek – Coco Gauff: Typy, kursy, zakłady 06.06 | Roland Garros

Wojciech Sikora

05 czerwca 2024

Kolejny znakomity mecz rozegrała Iga Świątek, zwyciężając w nieco ponad godzinę nad Marketą Vondrousovą. Tym samym jest już o krok od kolejnego finału w Roland Garros.

Iga Swiątek

W półfinale ponownie podejmie Coco Gauff, którą pokonała już dziesięciokrotnie, a uległa jej tylko raz. Dwa mecze rozegrały w ramach French Open i oba wygrała Polka 2:0. Czy dziś ponownie nie da szans Amerykance? Iga Świątek – Coco Gauff.

Zapowiedź meczu Iga Świątek – Coco Gauff

Trzykrotnie Iga Świątek triumfowała w Roland Garros, dając tym samym sobie ogrom punktów do rankingu. Oczywiście w tym roku również będzie bronić 2000 punktów zdobyte w poprzedniej edycji i ponownie jest też faworytką do zwycięstwa całej imprez. Polka pokazała się ze świetnej strony zarówno w Madrycie, jak i Rzymie, gdzie dwukrotnie odniosła triumf. Rywalizację o czwarty tytuł rozpoczęła od zwycięstwa z Leolią Jeanjean wynikiem 6:1, 6:2. W drugiej rundzie napotkała jednak ogromne problemy przeciwko Naomi Osace, którą pokonała odwracając losy spotkania od stanu 2:5 w trzeciej partii. Bez większej historii pokonała natomiast Marię Bouzkovą 6:4, 6:2, a jeszcze łatwiej odprawiła Potapową 6:0, 6:0. Markecie Vondrousovej pozwoliła na zdobycie zaledwie dwóch gemów.

Typy bukmacherskie na mecz Iga Świątek – Coco Gauff

Betfan logo
GAUFF NIE UGRA SETA
Kurs 1.41
Zagraj już teraz

Już w poprzedniej rundzie Coco Gauff miała spore problemy przeciwko Ons Jabeur. Choć udało jej się wygrać mecz, to zawdzięcza to przede wszystkim lepszemu przygotowaniu kondycyjnemu. W spotkaniach z Igą jednak wszystko wygląda zupełnie inaczej i to Amerykanka traci wiele, poprzez swoje gorsze poruszanie się. Wiele rozwiązań Gauff, gdy jest w defensywie, są bardzo nieprzemyślane, przez co traci ogrom punktów. Ponownie moim zdaniem nie ugra ona seta przeciwko rozpędzonej Polce.

Kursy bukmacherskie na mecz Iga Świątek – Coco Gauff

Wygrana Świątek  – 1.12

Wygrana Gauff – 6.10

Powyżej 17.5 gemów – 1.54

Bukmacherzy widzą w tym pojedynku faworytkę w Idze Świątek, na której wygraną BETFAN oferuje kurs 1.12. W przypadku zwycięstwa Coco Gauff, gracz może liczyć na mnożnik wynoszący 6.10. Warto spojrzeć także na szeroką gamę zakładów, jaką proponuje na to zdarzenie bukmacher BETFAN, w swojej ofercie, takie jak asy serwisowe, czy podwójne błędy.

Gdzie oglądać mecz Iga Świątek – Coco Gauff? Transmisja

Mecz półfinałowy z udziałem Igi Świątek, który zagra z Coco Gauff odbędzie się 6 czerwca o godzinie 15:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Roland Garros, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go i w Playerze.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy