Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek w półfinale! Czy Polce uda się obronić tytuł?

Fantastyczne wiadomości docierają do nas z Adelajdy, gdzie Iga Świątek właśnie awansowała do półfinału turnieju WTA 500. W półfinale Polka zagra z Ashleigh Barty.

>> Pobierz aplikację Sport BETFAN na swój telefon i posiadaj wszystkie najważniejsze sportowe informacje typerskie w zasięgu ręki <<

WTA 500 w Adelajdzie: Iga Świątek ograła w trzech setach Victorię Azarenkę

Od początku wiedzieliśmy, że obrona tytułu zdobytego przed rokiem w Adelajdzie będzie nie lada wyzwaniem dla Igi Świątek. Obsada turnieju jest naprawdę mocna i w ćwierćfinale Polka musiała zmierzyć się z bardzo mocną w tym sezonie Victorią Azarenką, która w pierwszej rundzie ograła Paulę Badosę.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po sześciu gemach mieliśmy remis po 3 w gemach i naprawdę ciężko było wytypować, co może się jeszcze wydarzyć w tym meczu. Kolejny gem to pewne zwycięstwo Świątek, a w następnym Polka przełamała swoją rywalkę. W dziewiątym gemie pierwszego seta raszynianka dopełniła zadania i pewnie zamknęła pierwszego seta.

Drugi set to już niestety zdecydowanie słabsza gra Igi Świątek. Do głosu doszła Białorusinka, która przełamała naszą zawodniczkę już w czwartym gemie. W ósmym dołożyła kolejne przełamanie i ostatecznie wygrała drugą partię 6:2. Nie wróżyło to zbyt dobrze dla naszej zawodniczki w decydującej partii.

Stało się jednak zupełnie coś niespodziewanego. Polka, po bardzo słabej drugiej partii, na początku trzeciej przełamała Białorusinkę już w pierwszym gemie. Następnie raszynianka dołożyła kolejne trzy gemy i mieliśmy już 4:0 dla Igi. Po wyrazie twarzy i zachowaniu Azarenki widać było, że Białorusinka doznała urazu. Walczyła jednak dalej, choć z dużym grymasem bólu. Ostatecznie Azarenka urwała Świątek tylko jednego gema w trzeciej partii.

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Ogromny sukces i znakomita forma Polki na początku sezonu.

WTA w Adelajdzie: Iga Świątek – Ashleigh Barty w półfinale: Zapowiedź i typy

Kolejne bardzo ciężkie spotkanie czeka już jutro Igę Świątek w Adelajdzie. Ash Barty, czyli reprezentantka gospodarzy, jest chętnie typowana do wygrania całego turnieju oraz zwycięstwa w zbliżającym się Australian Open 2022.

Iga pokazała już jednak w nowym sezonie, że jest doskonale przygotowana i gotowa walczyć o najwyższe cele. Czy jest w stanie jutro pokonać Barty? Myślę, że tak, jednak nie zmienia to faktu, że to Australijka jest faworytką i zwycięstwo Polki będzie raczej rozpatrywane w kontekście małej sensacji. Ja jednak wierzę w mocną, ofensywną grę raszynianki i wygranie przez nią chociaż jednego seta w starciu z Barty.

Proponowany typ: Iga Świątek wygra seta – kurs 1.57 z oferty BETFAN

Mecz pomiędzy Igą Świątek a Ashleigh Barty odbędzie się w sobotę, 8 stycznia o godzinie 9:30. Transmisję z tego wydarzenia możemy obejrzeć na antenach Canal + Sport.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!