Iga Świątek – Aryna Sabalenka: typy, kursy, zapowiedź | 06.05 WTA Madryt
Iga Świątek, jak żadna inna zawodniczka, zasłużyła na finał tegorocznej edycji w Madrycie. Poza słabszym momencie w meczu z Aleksandrową, nie miała kompletnie żadnych kłopotów ze swoimi rywalkami. Teraz ponownie zmierzy się z Aryną Sabalenką. Przed dwoma tygodniami Polka ograła Białorusinkę w dwóch setach i poprawiła swój bilans, przeciwko niej, na 6:2. Czy dziś ponownie to Raszynianka okaże się lepsza i zgarnie trzeci tytuł w tym sezonie. Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Aryna Sabalenka.

Iga Świątek – Aryna Sabalenka: Zapowiedź

Przed rokiem Iga odpuściła udział w Madrycie, bowiem w tamtym okresie miała lekką kontuzję. W tym roku więc każde punkty tylko umocnią jej pozycję w rankingu. Świątek w pierwszej rundzie miała bardzo udane spotkanie z Julią Grabher, którą odprawiła w dwóch setach 6:3, 6:2, w nieco ponad godzinę. W dosłownie trzy minuty krócej rozprawiła się też z Bernardą Perą, również 6:3, 6:2. Większe problemy sprawiła Jekatierina Aleksandrowa, która potrafiła odrobić drugiego seta z 2:5 i wygrać w tie breaku. Ostatecznie to Polka zgarnęła trzecią partię. Walka o półfinał z Petrą Martic, to najkrótszy jej mecz tego turnieju i wynik 6:0, 6:3. Z kolei walka o finał to 6:1, 6:1 z Weroniką Kudiermietową.
W samym finale Polka ponownie zmierzy się z Aryną Sabalenką, która przed dwoma tygodniami musiała uznać wyższość Igi w Stuttgarcie. Wtedy można było obawiać się formy Świątek, która wracała po kontuzji, jednak w niespełna dwie godziny rozprawiła się z Białorusinką 6:3, 6:4. Tym samym Raszynianka potwierdziła swoją zdecydowaną wyższość na mączce, wygrywając trzecie ich starcie bez straty seta. Aryna traci sporo ze swojej siły uderzeń i serwisu, na kortach ziemnych, co zdecydowanie wykorzystuje nasza zawodniczka.

Iga Świątek - Aryna Sabalenka: Typ

1.75

ŚWIĄTEK WYGRA 2:0

W każdym z bezpośrednich spotkań na mączce, Iga wychodziła zwycięsko, nie przegrywając seta. Polka zdecydowanie najlepiej czuje się na tej nawierzchni, gdzie może wykorzystać swoje atuty i w pełni kontrolować spotkanie. Sabalence ciężko się gra ze Świątek, przede wszystkim właśnie na mączce. Przed dwom tygodniami miała nawet większe szanse, bo mecz rozgrywany był w hali. W tych warunkach to Raszynianka powinna domknąć starcie 2:0.

Iga Świątek - Aryna Sabalenka: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz  finałowy z udziałem Igi Świątek, która zagra z Aryną Sabalenką, odbędzie się 6 maja o godzinie 18:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej: