Iga Świątek – Aryna Sabalenka: Typy, kursy, zakłady 18.05 | Rzym WTA

Wojciech Sikora

17 maja 2024

Iga Swiątek
„Here we go again”, może powiedzieć Iga Świątek, która po dwóch tygodniach ponownie w finale turnieju WTA 1000 spotka się z Aryną Sabalenką. Obie zawodniczki podtrzymały swoją znakomitą formę z kortów w Madrycie i przeniosły ją na korty w Rzymie. Przed dwoma tygodniami mogliśmy oglądać prawdziwie zacięte widowisko, gdzie nie brakowało zwrotów akcji. Wtedy zwycięsko wyszła z tego Polka. Czy tym razem również okaże się lepsza? Zapraszamy na zapowiedź oraz typy Iga Świątek – Aryna Sabalenka. 

Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są typy bukmacherskie na mecz Iga Świątek – Aryna Sabalenka?
  2. Zapowiedź meczu Iga Świątek – Aryna Sabalenka.
  3. Jakie są kursy na mecz Iga Świątek – Aryna Sabalenka?
  4. Gdzie obejrzeć mecz Iga Świątek – Aryna Sabalenka?

Iga Świątek – Aryna Sabalenka: Typy bukmacherskie

Choć w Stuttgarcie nie wszystko poszło po myśli Igi Świątek, to jednak w Madrycie nie pozostawiła złudzeń. W całym turnieju prezentowała się świetnie, co doprowadziło ją aż do finału. W nim ponownie zmierzyła się z Aryną Sabalenką. którą pokonała dopiero po trzech partiach i ponad trzech godzinach gry. Kilka dni odpoczynku dla naszej reprezentantki i znów wraca do gry w Rzymie, gdzie wygrywała w 2022 roku. Pierwszą rundę Polka rozegrała znakomicie pokonując Perę 6:0, 6:2. W drugiej także odniosła zwycięstwo 6:3, 6:4  z Putincewą, choć drugi set odrabiała od stanu 1:4. Z kolei Kerber mecz zakończył się w dwóch setach, jednak wynik 7:5, 6:3 był lekkim zaskoczeniem. Szans nie pozostawiła z kolei Keys, które ponownie oddała zaledwie cztery gemy. W walce o finał Raszynianka mierzyła się z Gauff, która narzuciła dobre tempo w pierwszym secie, ale końcowo przegrał 0:2.

1.75

ŚWIĄTEK WYGRA 2:0

betfan

Ponownie więc w finale zobaczymy pierwszą i drugą rakietę świata. W drodze do finału nasza tenisistka nie oddała ani jednego seta, a z kolei Sabalenka straciła dwie partie. Korty w Rzymie są minimalnie wolniejsze od tych w Madrycie i znacznie bardziej sprzyjają one naszej tenisistce, która może tutaj znacznie więcej zaskakiwać rotacją uderzeń. Tym razem więc Polce powinno być nieco łatwiej niż w Madrycie i to powinno przełożyć ponownie na jej zwycięstwo. Tym razem spodziewam się także krótszej rozgrywki i zwycięstwa w dwóch partiach.

Iga Świątek - Aryna Sabalenka: Kursy bukmacherskie

  • Wygrana Świątek - 1.32
  • Wygrana Sabalenki - 3.40
  • Powyżej 18.5 gemów - 1.47
W tym zestawieniu eksperci widzą faworytkę po stronie Iga Świątek, na którą obecny kursy wynosie zaledwie 1.32. Oczywiście więc Aryna Sabalenka wyjdzie na kort jako underdog, co przekłada się na jej przelicznik wynoszący aż 3.40. Warto zajrzeć również na szeroki wachlarz zakładów, jakie proponuje na to starcie bukmacher BETFAN.

Iga Świątek - Aryna Sabalenka: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz finałowy z udziałem Igi Światek, która zagra z Aryną Sabalenką, odbędzie się 18 maja o godzinie 12:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego WTA Rzym 1000, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach CANAL+ Sport. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie CANAL+ Online oraz Player.  Relację live można również śledzić poniżej na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy