Pobierz aplikację betfan na telefon
Ibrahimović wypada z gry. Może go czekać nawet miesiąc pauzy

Zlatan Ibrahimović jest wiodącą postacią liderującego we Włoszech Milanu. Niestety „Rossoneri” w najbliższych meczach będą musieli poradzić sobie bez szwedzkiego napastnika.

IBRAHIMOVIĆ KONTUZJOWANY

W ubiegłej kolejce ligowej Milan pokonał Napoli 3:1, a dublet w tym spotkaniu skompletował Zlatan Ibrahimović. Szwed świetnie spisuje się w obecnym sezonie, a w Serie A zdobył już dziesięć bramek. Niestety po zakończeniu wygranego spotkania 39-latek zgłosił ból nogi i wykonano badania, po których okazało się, że były zawodnik Barcelony nabawił się urazu ścięgna udowego. W przypadku spełnienia się najgorszego scenariusza „Ibra” może wypaść z gry na miesiąc i wrócić dopiero pod koniec roku kalendarzowego. To duża strata dla „Rossonerich”, którzy dotychczasowe sukcesy zawdzięczają w dużej mierze właśnie Szwedowi – po ośmiu kolejkach prowadzą oni w tabeli i mają na koncie 20 punktów.

NADZIEJA NA SZYBSZY POWRÓT

Na razie Szweda czeka dziesięciodniowa przerwa od gry, po której badania zostaną powtórzone. Istnieje więc szansa, że przy dobrych lotach piłkarz wróci do gry za około dwa tygodnie. Stefano Pioli na pewno nie będzie mógł skorzystać z zawodnika w dwóch najbliższych meczach Ligi Europy oraz w starciu z Fiorentiną. Media donoszą, że najprawdopodobniej w miejscu 39-latka pojawi się Ante Rebić. Ibrahimović może też zostać zastąpiony przez 18-letniego Lorenzo Colombo, jednak wydaje się to mniej prawdopodobne.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!