Hurkacz w 3. rundzie, Świątek poza turniejem

W Miami na Florydzie są obecnie rozgrywane równolegle dwa turnieje: ATP Masters 1000 i WTA 1000. Są to rozgrywki drugiej rangi, zaraz po Wielkich Szlemach, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W sobotnie popołudnie na kortach Hard Rock Stadium mieliśmy okazję śledzić zmagania polskich tenisistów.

• Iga Świątek-Ana Konjuh
  • Hubert Hurkacz-Denis Kudla
  • Sensacyjne rozstrzygnięcia w turnieju ATP

Porażka Igi Świątek po trzysetowym boju

Iga Świątek, rozstawiona z nr 15, przegrała spotkanie trzeciej rundy na turnieju WTA w Miami. Spotkanie z Aną Konjuh było pełne emocji i zwrotów akcji, jednak o porażce Polki przesądziło zbyt wiele niewymuszonych błędów i solidna gra Chorwatki. Już od pierwszych gemów było wiadomo, że dla Igi nie będzie to spacerek do kolejnej rundy. Ana przełamała Polkę już w trzecim gemie i choć Świątek odrobiła tę stratę błyskawicznie to zabrakło jej koncentracji przy kolejnym swoim gemie serwisowym i Chorwatka znowu uzyskała przewagę. Konjuh przez resztę pierwszego seta rewelacyjnie serwowała i wygrała partię 6:4. W drugim secie decydujący dla rywalizacji okazał się piąty gem, w którym Iga Świątek  obroniła cztery breakpointy, wygrała swój serwis i ostatecznie cały set 6:2. W decydującym secie Chorwatka wróciła na swój wysoki poziom gry z pierwszego seta. Iga reagowała bardzo emocjonalnie na wydarzenia dziejące się na korcie. Po utracie swojego serwisu na twarzy Polki pojawiły się łzy. Konjuh nie dała Świątek możliwości odrobienia strat głównie za sprawą serwisu i ostatecznie wygrała partię 6:2, a tym samym cały mecz. W kolejnej rundzie Chorwatka zmierzy się Łotyszką Anastasiją Sevastovą.

Solidny mecz Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz wygrał z Denisem Kudlą w drugiej rundzie turnieju w Miami o randze Masters. Polak pokazał bardzo solidny tenis, a w decydujących momentach zachował więcej zimnej krwi. W pierwszym secie zawodnicy bardzo dobrze utrzymywali swój serwis i o rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie-break. Hurkacz wytrzymał presję i wygrał 7-5. Drugi set od początku układał się pod dyktando wrocławianina. Przełamanie od początku i ostatecznie set wygrany 6:4. W kolejnej rundzie 24-letni Polak zmierzy się z Denisem Shapovalovem, który pokonał po zaciętym boju Ilję Iwaszkę 6:7(5), 6:4, 6:4

Zverev i Goffin poza turniejem

Turniej ATP Masters w Miami przynosi jak dotąd sensacyjne rozstrzygnięcia. W drugiej rundzie z turniejem pożegnał się rozstawiony z nr 3 Alexander Zverev. Niemiec przegrał po bardzo ciekawym i emocjonującym pojedynku z Finem Emilem Ruusuvuori 6:1, 3:6, 1:6. Do sensacji należy również zaliczyć odpadnięcie rozstawionego z nr 8 Davida Goffina, który przegrał gładko z Jamesem Duckworthem 6:3, 6:1.

Miami Open to doroczny turniej rozgrywany w Miami na Florydzie. W tym miejscu rozgrywane są zarówno zawody męskie (jako część cyklu ATP Tour Masters 1000) oraz damskie (jako część WTA 1000). Turniej odbywa się od 2019 roku na obiektach Hard Rock Stadium w Miami Gardens.