Marzenia Hurkacza zaprzepaszczone przez Berrettiniego

Hubert Hurkacz już na pewno nie wygra obecnej edycji Wimbledonu. Polak przegrał z Matteo Berrettinim 1:3 (3:6, 0:6, 7:6, 4:6). Włoch w finale zagra z Djokoviciem.

Słaby początek Hurkacza

Hubert Hurkacz po zwycięstwie nad Rogerem Federerem zmierzył się w półfinale z Berrettinim. Polak w starciu z Włochem wygrał do zera pierwszego gema, ale to jeden z niewielu pozytywów pierwszych chwil rywalizacji. Matteo wkrótce narzucił swoje warunki i zmienił przebieg rywalizacji. Pierwszy set wygrał Berrettini 6:3, który bardzo dobrze serwował. W drugim secie Berrettini całkowicie zdominował Hurkacza. Hubi popełniał dużo błędów, co poskutkowało tym, że nie wygrał ani jednego gema. Sytuacja polskiego tenisisty była naprawdę nie do pozazdroszczenia.

Hurkacz wstał z kolan, ale to nie pomogło

Hubi na szczęście zdołał się otrząsnąć w trzecim secie, który wygrał po tie-breaku 7:6 (7:3). Oznaczało to, że polski tenisista wciąż miał szanse na awans do finału.

Niestety czwarty set zaczął się w najgorszy możliwy sposób. Hubert Hurkacz już w pierwszym gemie został przełamany przez Włocha. Wrocławianin mimo wszystko nie odpuszczał i wygrywał kolejne swoje serwisy. Nie udało się jednak przełamać Berrettiniego, dlatego to Matteo zagra w wielkim finale.

Wimbledon ATP – finał: Djokovic – Berrettini (11.07 15:00)

W finale Wimbledonu zmierzą się zatem Novak Djokovic – lider rankingu ATP oraz Matteo Berrettini, który jest obecnie dziewiątą rakietą świata. Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Serb. Obaj tenisiści grali ze sobą dwa razy i to dwukrotnie Djokovic wygrywał (2:0 i 3:1). Przypomnijmy że Novak broni tytułu z 2019 roku. Finał Wimbledonu rozpocznie się 11 lipca o 15:00.