Hubert Hurkacz wygrywa turniej w Miami!

Po 9 latach polski tenis doczekał się kolejnego reprezentanta w finale turnieju rangi Masters 1000. Hubert Hurkacz zagrał wczoraj wieczorem z Jannikiem Sinnerem w finale turnieju w Miami.  I wygrał! Wielki mecz i triumf Polaka.

• Zwycięstwo Hurkacza w dwóch setach
  • Dużo błędów Sinnera
  • 16. miejsce Polaka w rankingu ATP

Zacięty pierwszy set

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla Huberta od prowadzenia 3:0. Nie było widać po nim żadnej tremy w przeciwieństwie do nastoletniego Włocha. Niestety, Sinner szybko otrząsnął się po kiepskim początku i złapał odpowiedni rytm. Odrobił stratę przełamania i wyrównał stan meczu na po 3.Kolejne cztery gemy to bardzo dobra gra serwisem zarówno u Polaka, jak i Włocha, a tym samym brak przełamań. W 11. gemie Sinner kapitalnie returnował i udało mu się przełamać serwis Hubiego, jednak Hubert szybko odrobił stratę i o wyniku pierwszego seta zadecydował tie-break. Kluczowy okazał się prosty błąd Jannika Sinnera przy stanie 3-2 dla Hurkacza. Polak odskoczył wtedy na 2 punkty i nie dał już sobie wydrzeć tego prowadzenia. Ostatecznie wygrał tie-breaka 7-4.

Drugi set pod dyktando Hurkacza

Drugi set również rozpoczął się kapitalnie dla Huberta. Fenomenalna gra, przełamanie, a następnie utrzymanie własnego serwisu i mamy 2:0. Jannik Sinner zaczął popełniać kolejne błędy. Serwis Włocha kompletnie nie funkcjonował. Doszło do kolejnej straty serwisu przez Sinnera i Polak prowadził już 3:0 z podwójnym przełamaniem. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku, aby to Hubert Hurkacz wrócił do domu z trofeum. I tak też się stało! 19-letni Włoch zdołał co prawda odrobić jedno przełamanie, ale nie był w stanie zniwelować wszystkich strat. Hubi rozegrał kapitalne spotkanie, jednak nie należy zapominać, że Jannik Sinner zagrał poniżej swoich możliwości. Popełnił sporo niewymuszonych błędów i aż 5 podwójnych błędów serwisowych.

Historyczny sukces Hurkacza i ogromny awans w rankingu

Hubert Hurkacz jest pierwszym Polakiem w historii, który wygrał turniej ATP rangi Masters 1000. Za zwycięstwo otrzymał około 300 000 dol. Kwota ta jest przeszło 75 % niższa od tej, którą zgarnął Roger Federer za zwycięstwo w tym samym turnieju w 2019 roku. Wszystko spowodowane jest trwającą pandemią koronawirusa. Oprócz zarobionych pieniędzy najważniejszy jest jednak zastrzyk punktów do rankingu ATP w liczbie jednego tysiąca. Hubert dzięki temu awansował na 16. pozycję w światowym rankingu. Jest to najwyższa lokata Polaka w karierze.

Miami Open to doroczny turniej rozgrywany w Miami na Florydzie. W tym miejscu rozgrywane są zarówno zawody męskie (jako część cyklu ATP Tour Masters 1000) oraz damskie (jako część WTA 1000). Turniej odbywa się od 2019 roku na obiektach Hard Rock Stadium w Miami Gardens.