Pobierz aplikację betfan na telefon
Dublet Huberta Hurkacza w Metz!

Ależ to był tydzień dla najlepszego polskiego tenisisty. Hubert Hurkacz triumfował na turnieju w Metz zarówno w grze pojedynczej, jak i w podwójnej w parze z Janem Zielińskim. 

ATP 250 Metz: Hurkacz ograł Carreno-Bustę w finale i zgarnął trofeum

Przed rozpoczęciem turnieju wiedzieliśmy, że Polak jest rozstawiony z numerem 1 i na pewno powalczy o najwyższe lokaty. Przed finałem na pewno jednak mieliśmy pewne obawy, ponieważ Carreno-Busta to bardzo doświadczony zawodnik, który rozgrywa jeden z lepszych sezonów w swojej karierze.

Początek meczu nie był zbyt udany dla Hurkacza. Polak przegrał przy swoim serwisie w trzecim gemie i był zmuszony odrabiać straty. Ta sztuka udała się dopiero w 10. gemie, kiedy to Hiszpan zaczął popełniać błędy przy własnym podaniu. Oprócz tych dwóch gemów, tak naprawdę serwujący nie dawali szans returnującym na załapanie się do gry. O rozstrzygnięciu w pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. Tak, jak w półfinale, w finale wrocławianin również pokazał, że czuje się niesamowicie mocny przy kluczowych piłkach w secie. W tie-breaku wręcz zmiótł Carreno-Bustę i dał mu wygrać zaledwie dwie piłki.

Druga partia rozpoczęła się dwoma sensacyjnymi przełamaniami już na początku. Po dwóch gemach mieliśmy remis 1:1 i tak naprawdę wszystko zaczynało się w tej partii od początku. W 7. gemie Hubertowi udało się przełamać Hiszpana. Po tym zdarzeniu, widać było, że Carreno-Busta stracił już wiarę w wygraną z Polakiem i szybko oddał 2 kolejne gemy, a tym samym całe spotkanie.

Wielki triumf Huberta Hurakcza, który wygrał turniej ATP 250 w Metz bez straty seta.

Hubert Hurkacz – Pablo Carreno-Busta 7:6 (2), 6:3

ATP Metz: Triumf Huberta Hurkacza i Jana Zielińskiego w grze podwójnej

Miniony tydzień był dla Hubiego wyjątkowym. Zwyciężył on bowiem zarówno w singlu, jak i w deblu w Metz. Kapitalna dyspozycja! W meczu finałowym para Hubert Hurkacz/Jan Zieliński mierzyła się z parą Hugo Nys/Arthur Rinderknech. Polacy dość gładko ograli reprezentanta Monako oraz Francji i w grze podwójnej również mogli cieszyć się ze zdobytego trofeum. Dla Zielińskiego jest to pierwszy tytuł wywalczony na turnieju rangi ATP. Wcześniej sukcesy odnosił jedynie w Challengerach.

Hubert Hurkacz/Jan Zieliński – Hugo Nys/ Arthur Rinderknech 7:5, 6:3 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!