Hubert Hurkacz – Tallon Griekspoor: typy, kursy, zapowiedź | 31.05 Roland Garros

Hubert Hurkacz bardzo dobrze rozegrał pierwsze sety z Davidem Goffin, jednakże ostatecznie musiał walczyć o awans na pełnym dystansie. Po 3:39 spędzonych na korcie, udało mu się przejść pierwszą rundę i teraz zmierzy się z Tallonem Griekspoorem. Holender także ma za sobą maraton i jego triumf zajął mu dosłownie minutę dłużej. Kto lepiej zregeneruje się do drugiej rundy i będzie aktywniejszą stroną? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Hubert Hurkacz – Tallon Griekspoor.

Hubert Hurkacz – Tallon Griekspoor: Zapowiedź

Hubert Hurkacz na mączce w tym sezonie wystąpił dotychczas tylko w czterech turniejach. Pierwszy w Estoril, gdzie pożegnał się już po pierwszym meczu. Następnie w Monte Carlo osiągnął 1/8 finału, w której odpadł z Jannikiem Sinnerem, po bardzo dobrym meczu. Po takim występie oczekiwano sporo więcej od Madrytu i Rzymu. Tam jednak kończył turniej kolejno w 1/16 i 1/32 finału. Teraz stanie na kortach Roland Garros, gdzie przed rokiem uzyskał najlepszy wynik na tym turnieju, czyli czwartą rundę. Do poprawy tego wyniku jeszcze daleka droga, ale pierwszy krok Wrocławianin ma już za sobą, wygrywając z Davidem Goffin 3:2.

1/32 finału we French Open będzie ciężka nie tylko dla naszego gracza, bowiem jego rywal - Tallon Griekspoor, spędził na korcie praktycznie tyle samo czasu. Holender był już tak naprawdę gem od przegrania meczu, lecz świetnie rozegrał końcówke czwartej partii, doprowadzając do decydującej partii. Tam domknął mecz z Pedro Martinezem 6:3, choć to głównie z winy słabego przygotowania fizycznego Hiszpana. Co ciekawe w tamtym meczu Tallon zaserwował 11 asów.

Hubert Hurkacz - Tallon Griekspoor: Typ

1.45

HURKACZ WYGRA

betfan

Polak bardzo długo nie mógł wejść na swoje obroty przy serwisie, przez co tworzył wiele okazji rywalowi. Łącznie w meczu został przełamany sześciokrotnie, ale moim zdaniem kulminacyjny i kluczowy set piąty, wreszcie przełamał podanie Polaka, które zaczęło działać jak należy. Jeśli tylko w ten sposób rozpocznie mecz  z Holendrem, to awans powinien przyjść znacznie szybciej niż w poprzednim starciu. Typuję zwycięstwo Polaka.

Hubert Hurkacz - Tallon Griekspoor: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz  1/32 finału turnieju ATP z udziałem Huberta Hurkacza, który zagra z Tallonem Griekspoorem odbędzie się 31 maja o godzinie 14:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.