Pobierz aplikację betfan na telefon
Hubert Hurkacz – Sebastian Korda: typy, kursy, zapowiedź | 22.01 Australian Open

Hubert Hurkacz kontynuuje swoją najlepszą dotychczs przygodę z Australian Open. Po pokonaniu w pięciu setach Denisa Shapovalova, przyszedł czas na Sebastiana Kordę. Z biegiem rund rywale wydają się coraz groźniejsi, a i Polak po dwóch meczach na pełnym dystansie może czuć zmęczenie. Czy Amerykanin będzie świeższy w tym pojedynku i zatrzyma naszego reprezentanta? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Hubert Hurkacz – Sebastian Korda.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

ATP Australian Open 2023: Hubert Hurkacz – Sebastian Korda (22.01, 04:00): Zapowiedź

Zgodnie z planem w pierwszej rundzie Polak pokonał Pedro Martineza w trzech setach, choć pierwszy set potrzebował rozstrzygnięcia w tiebreaku. Kolejne dwie partie kończyły się 6:2, a największy show robił serwis Polaka, dzięki któremu ani razu nie musiał bronić przełamania. Druga runda przeciwko Sonego przyniosła potężną dawkę emocji i jednocześnie obaw. Hubert przegrywał ten pojedynek już 1:2, ale świetne przygotowanie pod kątem fizycznym dało ogromną przewagę. Widoczna na korcie dominacja w wykonaniu naszego reprezentanta widoczna była, więc dopiero w 4 i 5 secie, bo oba wygrał 6:3. Starcie z Kanadyjczykiem układało się bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach, gdzie Hubert lepiej grał na returnie, ale przede wszystkim Denis popełniał sporo podwójnych błędów. Kolejne dwa sety to już nerwowość naszego zawodnika i dwie partie wygrane przez Shapovalova. W decydującej partii o zwycięstwie decydowały minimalne aspekty, ale i spokój Huberta na serwisie, choć jeden gem musiał bronić z 0:40. Ostatecznie okazał się lepszy i wygrał decydującą partię 6:3.

 

Hubert co rundę musi stawiać czoła coraz trudniejszym zawodnikom. W rundzie czwartej czeka go starcie z Sebastianem Kordą, który niedawno przecież rywalizował w finale z Novakiem Djokovicem. Co więcej miał nawet piłkę meczową, jednakże ostatecznie doświadczenie wygrało. W AO idzie mu świetnie w trzech starciach oddał zaledwie jeden set, a co więcej pokonał w poprzedniej rundzie finalistę z zeszłego roku. Danił Miedwiediew nie potrafił walczyć z Amerykaninem, ale i przede wszystkim z samym sobą. Dlatego więc nie warto oceniać szans Huberta na podstawie poprzedniego meczu Kordy, bo mimo że zagrał świetnie, to jednak rywal mu sporo w tym pomógł.

ATP Australian Open 2023: Hubert Hurkacz - Sebastian Korda (22.01, 04:00): Typ

1.45

POWYŻEJ 3,5 SETÓW

betfan

Zarówno jeden jak i drugi gracz oferują świetną grę na swoim podaniu, jak i bardzo mocne uderzenia z forehandu. Dotychczas spotkali się raz dwa lata temu, gdzie minimalnym faworytem był Amerykanin, który ostatecznie przegrał z Hubertem w dwóch setach. Tym razem to Korda jest faworytem lecz forma obu zawodników wskazuje, że ten mecz potrwa dłużej, a sam nie będę wskazywał w tym zestawieniu zwycięzcy. Z racji postawy przy serwisie obu graczy postawię powyżej 3,5 setów.

ATP Australian Open 2023: Hubert Hurkacz - Sebastian Korda (22.01, 04:00): Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału z udziałem Huberta Hurkacza, który zagra z Sebastianem Kordą odbędzie się 22 stycznia o godzinie 04:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1, lub w serwisie Eurosport Player. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!