Hubert Hurkacz – Paweł Kotow: typy, kursy, zapowiedź | 01.03 Dubaj

Wojciech Sikora

01 marca 2023

Hurkacz - Kyrgios

Hubert Hurkacz, wielkimi krokami, zbliża się do ponownego starcia z Novakiem Djokovicem. Nim to jednak przyjdzie oboje muszą przejść jeszcze 1/8 finału. Polak zagra dziś o ćwierćfinał z Pawłem Kotowem, 24-letni Rosjanin nie ma zbyt długiej historii w turniejach rangi ATP, co może pomóc w kluczowych momentach naszemu zawodnikowi. Czy Wrocławianin tym razem szybciej rozprawi się ze swoim rywalem? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Hubert Hurkacz – Paweł Kotow.

Hubert Hurkacz – Paweł Kotow: Zapowiedź

Polak ma za sobą dość udany poprzedni tydzień, który zakończył triumfem w Marsylii. Pierwszy tytuł nie przyszedł jednak zbyt łatwo, a pierwsze dwa starcia musiał rozgrywać na pełnym dystansie. W drugiej rundzie bronił nawet piłki meczowej, ostatecznie awansując do półfinału. Tam już w dwóch setach Hubert rozprawił się z Alexandrem Bublikiem. Podobnie też wyglądało starcie finałowe, gdzie dużą rolę jak zawsze w kluczowych momentach odegrał serwis Hurkacza, dzięki czemu pokonał Benjamina Bonziego 6:3, 7:6. W Dubaju już w pierwszej rundzie napotkał problemy z Alexandrem Shevchenko lech doświadczenie wzięło górę i wygrał po trzech partiach 3:6, 6:3, 7:6.

 

Następny pojedynek na rozkładzie, to pogromca Alexa Popyrina, czyli Paweł Kotow. Kolejny Rosjanin, który gra niewygodny tenis, a przy swoich warunkach fizycznych potrafi długo utrzymywać się w meczu. Bardzo dobrze pokazał się w starciu z Australijczykiem, gdzie skutecznie działał na returnie, jednocześnie świetnie serwując. W efekcie końcowym dał się przełamać tylko raz, a mecz zakończył po trzech partiach 6:3, 5:7, 7:6. Trzeba pamiętać też, że Kotow jest po dwuetapowych kwalifikacjach, gdzie co ciekawe, w finale pokonał Alexandra Shevchenko, który w drugim secie skreczował. Jednakże nie mogło to być nic poważnego, bo jak było widać wczoraj, wrócił na kort i miał się dobrze.

Hubert Hurkacz - Paweł Kotow: Typ

1.43

POWYŻEJ 19,5 GEMÓW

 

betfan

 

Pierwszy mecz Huberta wyraźnie pokazał, że po Marsylii może odczuwać jeszcze jakieś zmęczenie, choć czasu na odpoczynek trochę było. Mimo wszystko Polak bardzo dobrze poradził sobie pod presją w drugim seie, gdy mógł zostać przełamany i wziął sprawy w swoje ręce. Oczywiście niezawodny i kluczowy okazał się serwis, jak i warunki fizyczne Hurkacza. W tym spotkaniu Kotow również ma czym zaskoczyć, dodatkowo świetnie pokazał się na returnie z mocno serwującym Popyrinem. Nie będzie to łatwa przeprawa, dlatego stawiam powyżej 19,5 gemów.

Hubert Hurkacz - Paweł Kotow: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału turnieju ATP w Dubaju z udziałem Huberta Hurkacza, który zagra z Pawłem Kotowem odbędzie się  1 marca o godzinie 15:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport, lub w serwisie Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy