Hubert Hurkacz – Juan Pablo Varillas: typy, kursy, zapowiedź | 02.06 Roland Garros
Hubert Hurkacz nie miał najłatwiejszych momentów na korcie w poprzedniej rundzie, bowiem jego rywal serwował już na wygranie meczu. Ostatecznie Polak wygrał z Holendrem 3:2 i to on zagra w 1/16 z Juanem Pablo Varillasem. Peruwiańczyk także musiał w obu poprzednich spotkaniach rozgrywać decydujące sety, ale w obu przypadkach zmuszony był też wychodzić od stanu 0:2 w setach. Jak dziś wejdzie w starcie z Polakiem? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Hubert Hurkacz – Juan Pablo Varillas.

Hubert Hurkacz – Juan Pablo Varillas: Zapowiedź

Hubert Hurkacz na mączce w tym sezonie wystąpił dotychczas tylko w czterech turniejach. Pierwszy w Estoril, gdzie pożegnał się już po pierwszym meczu. Następnie w Monte Carlo osiągnął 1/8 finału, w której odpadł z Jannikiem Sinnerem, po bardzo dobrym meczu. Po takim występie oczekiwano sporo więcej od Madrytu i Rzymu. Tam jednak kończył turniej kolejno w 1/16 i 1/32 finału. Teraz stanie na kortach Roland Garros, gdzie przed rokiem uzyskał najlepszy wynik na tym turnieju, czyli czwartą rundę. Do poprawy tego wyniku jeszcze daleka droga, ale pierwsze dwa kroki Wrocławianin ma już za sobą, po tym jak wygrał 3:2 z Goffin i tym samym wynikiem z Griekspoorem.
Może się wydawać, że dziesięć setów w dwóch poprzednich meczach postawi Huberta w gorszej sytuacji, ale w bliżniaczej znalazł się też jego rywal. Juan Pablo Varillas, najpierw rozegrał pięć setów z Shangiem, a następnie z Bautistą. Choć spędził na korcie ponad godzinę mniej od Huberrta, to trzeba pamiętać, że Peruwiańczyk w obu przypadkach odwracał losy spotkania z 0:2, co zdecydowanie bardziej męczy tenisistę. Z Hurkaczem nie miał jeszcze okazji się spotkać, więc tym bardziej to starcie zapowiada się emocjonująco.

Hubert Hurkacz - Juan Pablo Varillas: Typy

1.52

HURKACZ WYGRA

PIERWSZEGO SETA

Obaj panowie nie mieli łatwej przeprway, by dostać się do tej rundy i na pewno już połowicznie mogą być z siebie dumni. Peruwiańczyk znany jest z dobrej gry na kortach ziemnych, choć przed Roland Garros, musiał kreczować, a wcześniej nie miał najlepszych meczów. Tutaj ma spore problemy z wejściem w mecz, co świadczą dwa pierwsze przegrane sety, w obu poprzednich meczach. Polak z kolei pierwsze partie wygrywał. Moim zdaniem dziś również to Hurkacz wygra pierwszy set i taki zakład na to starcie typuję.

Hubert Hurkacz - Juan Pablo Varillas: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz  1/16 finału turnieju ATP z udziałem Huberta Hurkacza, który zagra z Juanem Pablo Varillasem odbędzie się 2 czerwca o godzinie 11:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.