Hubert Hurkacz – Ilja Iwaszka | US Open 2022 typy, zapowiedź
Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie pewnie zwyciężył 3:0. Niestety, ale z turniejem pożegnał się drugi Polak reprezentujący nas w męskiej drabince tego prestiżowego turnieju – Kamil Majchrzak, przegrał w meczu z Alejandro Tabilo 1:3. Tak więc z piątki Polaków w drabince singla US Open pozostał Hubi i Iga Świątek. Hurkacz w ramach drugiej rundy zmierzy się z Ilją Iwaszką. Czy Hubert przełamie wreszcie klątwie drugiej rundy w US Open? Zapraszam na zapowiedź i typy tego spotkania.

ATP US Open 2022: Hubert Hurkacz – Ilja Iwaszka (01.09. 17:00): Zapowiedź

Białorusin na pewno nie może uznać dotychczasowe wyniki tego sezonu do udanych. Wciąż szuka formy, a tak naprawdę lada moment sezon 2022 dobiegnie końca. Iwaszka w tym roku nie rozegrał nawet, żadnego półfinałowego spotkania, a w ćwierćfinale znalazł się raz. W pierwszej rundzie tegorocznego US Open spotkał się z Samem Querreyem, doświadczonym 34-letnim Amerykaninem. Choć Ilja był bitym faworytem to nie odbyło się bez problemów. Pierwszy set przegrał 4:6, w drugim przegrywał już 1:3, ale wyszedł na 6:4. W trzecim byliśmy świadkami tiebreaka, który powinien paść łupem Querreya, jednak poszedł na konto Białorusina. Czwarty set był praktycznie formalnością, głównie z braku sił Sama i zakończył się 6:3.
Hubert pokazał bardzo mocny i stabilny tenis w pierwszej rundzie przeciwko Oscarowi Otte. Nie będę ukrywał, że spodziewałem się większych problemów Polaka, stracone podania czy nawet stracony set. Hurkacz grał, jednak do końca swój tenis, nie pozwolił przeciwnikowi nawet na możliwość zdobycia przełamania. Naprawdę Polak pokazał się z mocnej strony zarówno przy serwisie jak i returnie.

ATP US Open 2022: Hubert Hurkacz - Ilja Iwaszka (01.09. 17:00): Typ

1.56

HURKACZ WYGRA

Z HANDICAPEM -1,5 SETA

Hubert z Ilją spotykali się już pięć razy. Wszystkie te spotkania zostały rozegrane na kortach twardych. Trzy z nich zwyciężył Hurkacz, dwa z kolei Iwaszka. Ostatni mecz między nimi rozegrany został w 2019, więc ciężko cokolwiek wnioskować w kontekście dzisiejszego ich spotkania. Niemniej jednak Polak na pewno w tym sezonie jest równiejszym zawodnikiem i myślę, że wreszcie pokona barierę drugiej rundy US Open. Co więcej uważam, że wygra z Iwaszką oddając maksymalnie jeden set, stawiam więc: Hubert wygra i handicap -1,5 seta.

ATP US Open 2022: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz drugiej rundy z udziałem Huberta Hurkacza odbędzie się 1 września o godzinie 17:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1, lub w aplikacji Eurosport Player. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.