Pobierz aplikację betfan na telefon
Hubert Hurkacz awansował do 1/4 w Paryżu i jest blisko ATP Finals

Hubert Hurkacz awansował do 1/4 turnieju ATP 1000 w Paryżu i jest bardzo blisko awansu do ATP Finals. Ten turniej to nagroda dla 8 najlepszych tenisistów tego sezonu. Polak w trzech setach pokonał Niemca Dominika Koepfera, ale nie był to łatwy mecz, trwał ponad dwie godziny. 

>> Pobierz aplikację Sport BETFAN na swój telefon i posiadaj wszystkie najważniejsze sportowe informacje typerskie w zasięgu ręki <<

Hubert Hurkacz miał problemy, ale awansował

Pierwszy set nie przebiegł po myśli Huberta. Koepfer przełamał Polaka już w trzecim gemie i to wystarczyło do wygrania pierwszej partii, ponieważ nie oglądaliśmy więcej przełamań. Hurkacz miał dwie szanse na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystał, a Niemiec grał pewnie i po pierwszym secie nie byliśmy w dobrych nastrojach.

Druga partia zaczęła się bardzo źle, bo od szybkiego przełamania. Okazało się, jednak że obaj tenisiści nie radzili sobie z własnym podaniem na starcie drugiego seta i byliśmy świadkami aż czterech start własnego podania. Hurkacz miał aż trzy piłki przy stanie 5:4, ale Koepfer świetnie się obronił, wygrywając pięć punktów z rzędu. Nie udało mu się tego powtórzyć w kolejnym gemie serwisowym, a Polak to wykorzystał, wygrał 7:5 i doprowadził do decydującej odsłony.

Trzeci set był bardzo wyrównany do stanu 3:2 dla Huberta. Polak był bardzo pewny przy swoim podaniu. Dominik bronił jednego break-pointa. Hurkacz dopiął swego w szóstym gemie i przełamał Niemca. Tego samego dokonał chwilę później. Najpierw wygrywając długa i piękną wymianę, a następnie pomógł Koepfer, który posłał piłkę na aut i tym samym zakończył pojedynek. Polak wygrał trzecią partię 6:2 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Kolejnym rywalem Huberta będzie sklasyfikowany na 55. miejscu w rankingu ATP James Duckworth. Będzie to pierwsze starcie Hurkacza z tym Australijczykiem.

Hubert Hurkacz bardzo blisko ATP Finals!

Dzięki wygranej Hurkacz umocnił się na 8. miejscu w rankingu ATP Race. Jedynym tenisistą, który może zagrozić jeszcze Polakowi, jest Cameron Norrie, który musiałby w Paryżu zajść dalej od Huberta. Brytyjczyk zmierzy się z Taylorem Fritzem. Jeśli wygra, to w kolejnej rundzie zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Porażka Norrie dziś lub w starciu z Serbem, przybliży Polaka ATP Finals. Hubertowi Hurkaczowi wystarczy wtedy pokonać Duckwortha i zapewni sobie miejsce w najlepszej „8”. Turnieju mistrzów zostanie rozegrany w Rzymie w dniach 14-21 listopada.

Turniej ATP 1000 w Paryżu możesz obstawiać w BETFAN 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!