Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

HT/FT. Co oznaczają te skróty u bukmachera?

dodano: 19 Sierpnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

HT/FT. Chociaż są to zakłady naprawdę wysokiego ryzyka, takie typy zyskały wśród entuzjastów bukmacherki sporą popularność. Co to znaczy HT/FT? Jakie wyniki można w takich zakładać obstawić? Czy są sytuacje, w których możemy je grać jako pewniaki?

Z artykułu na temat zakładów typu HT/FT dowiesz się:

HT/FT oznaczają koniec połowy oraz spotkania

Jeżeli szukacie atrakcyjnych kursów, szczególnie w związku z meczami rozgrywanymi przez zdecydowanych pewniaków, natknąć możecie się na skrót HT/FT. Co to znaczy? To pierwsze litery angielskich terminów “half time” (połowa) oraz “full time” (cały mecz”). Jasno odwołują się one do dwóch bardzo wyraźnych punktów w obrębie meczu: końca pierwszej połowy oraz końca całego spotkania.

W słowniku bukmacherów zakład HT/FT oznacza typ, w którym obstawiamy nie tylko zwycięzcę całego spotkania, ale również pierwszej połowy. Oznacza to oczywiście znacznie większy kurs niż w przypadku standardowego zakładu, gdyż musimy ustalić prawidłowo nie jedno z trzech możliwych rozwiązań, lecz jedno z dziewięciu. Znacząco obniża to szanse gracza nie tylko ze względu na statystykę, ale również praktykę – częstokroć nawet zdecydowani faworyci, którzy w ogólnym rozrachunku wygrywają spotkanie, męczą się w pierwszej połowie lub w przypadku wysokiego prowadzenia spuszczają z tonu.

W zakładach HT/FT możliwych jest aż dziewięć wyników

Zapisy tego typu zakładów różnić mogą się w zależności od bukmachera. Na różnych stronach internetowych korzysta się z terminów “do przerwy/koniec meczu”, “wynik do przerwy/wynik końcowy” czy “pierwsza połowa/spotkanie”. Jakkolwiek jednak nie byłby oznaczony skrót HT/FT, w sportach 3-drogowych takich jak piłka nożna pozwala on na określenie dziewięciu możliwych rezultatów.

Oto one:

Takie typy warto grać, kiedy polujemy na wysoki kurs

Zakłady typu HT/FT nie należą do najłatwiejszych do przewidzenia. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy naprawdę warto je grać. Mowa tutaj przede wszystkim o spotkaniach, gdzie mamy do czynienia ze zdecydowanym faworytem. Obstawienie jego zwycięstwa w obu połowach pozwala znacząco podbić kurs, na co możemy sobie pozwolić, próbując pomnożyć bonusy bukmacherskie w ramach różnych promocji</a>.

Inną sytuacją, gdy warto zagrać HT/FT, jest mocne wskazanie na remis. Szczególnie w rozgrywkach ligowych czy fazach grupowych jakiegoś pucharu, gdy sytuacja w tabeli jest albo ustabilizowana, albo podział punktów stanowi dla obu drużyn satysfakcjonujący rezultat. Wówczas zdarza się niejednokrotnie, że oba zespoły zaczynają stosować tak zwany “niski pressing”, czyli zwyczajnie odpuszczają grę, aby niepotrzebnym wysiłkiem nie narażać się na kontuzje.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Typowanie/

MATCHDAY BOOST: Leicester - Newcastle 07.05

W piątkowy wieczór będziemy świadkami ciekawego starcia w Premier League Leicester, będące w kapitalnej formie, zmierzy się na własnym stadionie z Newcastle, a my podwyższamy kurs na...
Piłka nożna/

Francuska gwiazda - Kylian Mbappe

W dzisiejszym artykule skupimy się na postaci francuskiego napastnika - Kyliana Mbappe Na ile jest wyceniany Skąd trafił do PSG Czy jest możliwe, żeby Francuz pobił rekordy Messiego i Ronaldo...