Hauge w Milanie. Pójdzie w ślady Haalanda?

Redakcja

02 października 2020

Jens Petter Hauge

Jens Petter Hauge, wychowanek obecnego lidera Eliteserien – Bodo/Glimt, przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do Włoch. Podpisał on pięcioletni kontrakt z AC Milan.

KOLEJNY SKANDYNAWSKI TALENT

Wszystko wskazuje na to, że Norwegia będzie mieć przed sobą udane lata piłkarskie. Wśród młodych zawodników tego kraju pojawiło się w ostatnim czasie wiele talentów. Najgłośniejszym nazwiskiem jest oczywiście Erling Braut Haaland występujący w Bundeslidze w barwach Borussii Dortmund. We Włoszech pojawił się jego rodak, który zasili szeregi Milanu. To Jens Petter Hauge, który do tej pory występował w rodzimej lidze. 20-letni skrzydłowy wystąpił już w 116 meczach Bodo/Glimt, strzelając 38 bramek oraz zaliczając 30 asyst. Znaczna część tego okazałego jak na młodego zawodnika dorobku pochodzi z obecnego sezonu, który jest na etapie 20. kolejki. Świetnie prezentował się także w eliminacjach do Ligi Europy. Klub mierzył się właśnie z nowym pracodawcą skrzydłowego, co najprawdopodobniej ostatecznie przekonało Włochów do zakupu Norwega.

HAUGE Z REKORDEM

Zgodnie z doniesieniami mediów, Bodo/Glimt zarobi na piłkarzu około 5 milionów euro. To dwukrotnie większa kwota, niż rekord transferowy klubu, który ustanowił zimą Hakon Ejven, przenosząc się za 2.5 miliona euro do AZ Alkmaar.

Hauge będzie występować w Milanie z numerem 15. Już wkrótce może zadebiutować w Serie A w barwach „Rossonerich”.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy