Hapoel Beer Szewa – kim jest rywal Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław po emocjonującym dwumeczu z Araratem Erywań zmierzy się z Hapoelem Beer Szewa. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o izraelskim klubie.

Hapoel Beer Szewa – wielokrotny uczestnik Ligi Europy

Hapoel Beer Szewa to klub, który powstał w 1949 roku. Jest pięciokrotnym mistrzem Izraela, choć w poprzedniej kampanii drużyna nieco zawiodła swoich kibiców. Hapoel zajął dopiero czwarte miejsce, dlatego walczy o Ligę Konferencji. W drugiej rundzie z łatwością rozprawił się z Ardą (2:0 i 4:0).

Hapoel w ciągu ostatnich pięciu lat grał w fazie grupowej Ligi Europy trzy razy. Z grupy udało mu się wyjść tylko raz. Miało to miejsce w sezonie 2016/2017, ale odpadł w 1/16 finału po dwumeczu z Besiktasem.

Hapoel Beer Szewa – skład

Hapoel Beer Szewa jest zdecydowanie groźniejszym rywalem niż Ararat Erywań czy estońskie Paide. Wartość tego klubu nie jest jednak znacznie wyższa od Śląska Wrocław. Izraelski zespół wyceniany jest na około 12,6 miliona euro, natomiast Śląsk na 11,9 miliona euro. Najdrożej wycenianym zawodnikiem Hapoelu jest Danilo Asprilla – doświadczony kolumbijski napastnik (1,2 miliona euro). Dla porównania, najdroższym zawodnikiem Śląska jest sprowadzony z Rakowa Petr Schwarz, którego wartość wynosi około 1,5 miliona euro.

Hapoel Beer Szewa – Śląsk Wrocław – kiedy dwumecz?

Pierwsze spotkanie trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji między Hapoelem Beer Szewa a Śląskiem Wrocław odbędzie się 5 sierpnia o 20:00. Rewanż zaplanowany jest tydzień później – 12 sierpnia o 19:00. Odbędzie się na HaMoshava Stadium w Petah Tikvie. Obiekt może pomieścić 11 500 osób.

Obstaw mecz Śląsk Wrocław – Hapoel Beer Szewa w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!