Pobierz aplikację betfan na telefon
Guardiola do 2023 roku zostaje w Manchesterze City!

Pep Guardiola zostanie na kolejne lata szkoleniowcem Manchesteru City. Podpisał on nowy kontrakt z klubem, na mocy którego będzie pełnić funkcję trenera „Obywateli” do 2023 roku.

KONIEC PLOTEK

Losy szkoleniowca wicemistrzów Anglii od dłuższego czasu pozostawały pod znakiem zapytania. Choć sam Guardiola zapewniał, że najchętniej pozostałby w obecnym zespole, media donosiły o wielu potencjalnych kierunkach pracy Hiszpana oraz wskazywały nowe nazwiska na ławkę trenerską klubu z Premier League. Ostatecznie jednak – jak przekazał wcześniej Pol Ballus, współautor książki o byłym trenerze Barcelony – pozostanie on w obecnej roli na kolejne lata. Klub na oficjalnej stronie przekazał informację o podpisaniu nowego kontraktu przez szkoleniowca „Obywateli” do 2023 roku.

GUARDIOLA W KOŃCU SIĘGNIE PO LIGĘ MISTRZÓW?

Z pewnością przedłużenie współpracy wiąże się z dobrymi wynikami, które osiąga Manchester City w okresie pracy Hiszpana. Od 2016 roku Guardiola dwukrotnie sięgnął z klubem po mistrzostwo kraju, raz po Puchar Anglii oraz trzykrotnie po Puchar Ligi Angielskiej. Głównym problemem jest jednak Liga Mistrzów, w której „Obywatele” od dłuższego już czasu nie mogą awansować dalej, niż do ćwierćfinału. Być może w kolejnych sezonach ekipa z Manchesteru osiągnie lepszy wynik, niż do tej pory i spełni się marzenie trenera. Jedno jest pewne – Hiszpan pozostanie na Wyspach na kolejne lata.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!